Reklama

EA Play 2020 – co wiemy o nowych produkacjach?

Electronic Arts /AFP

​Ubiegłej nocy odbyło się ważne wydarzenie gamingowe - EA Play Live 2020. Polscy gracze szczególnie oczekiwali nowych informacji na temat FIFY 21. "Elektronicy" zapowiedzieli również kilka innych produkcji. Czego się dowiedzieliśmy?

Deskorolki wracają do łask!

Rynek gier, których motywem przewodnim była efektowna jazda na deskorolce, od kilku lat stoi w miejscu. Słynne gry z serii Tony Hawk Pro Skater nie są wydawane. Co prawda zapowiedziano na wrzesień wydanie wersji zremasterowanie pierwszej i drugiej części tej legendarnej serii, lecz nie można tego nazwać pełnoprawnym nowym tytułem. Za to weźmie się prawdopodobnie Electronic Arts.

Na EA Play ogłoszono, że wraca seria Skate. Ostatnia jej część - trzecia - wydana została w 2010 roku. Nie wiadomo, kiedy czwarta ujrzy światło dzienne, lecz można się tego spodziewać w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jest to wiadomość, którą gracze przyjęli bardzo entuzjastycznie.

Reklama

Rynek jest ubogi od takiej rozrywki i dobra gra używająca dzisiejszych możliwości technicznych, silnikowych mogłaby szybko podbić serca fanów. To jednak nie był jedyny tytuł, który został ogłoszony w czwartkowo-piątkową noc.

APEX, The Sims 4 i wiele więcej

Kanadyjskie studio pochwaliło się nowymi produkcjami lub dodatkami do istniejących produkcji. Wspomnieli między innymi o wydarzeniu w APEX Legends, gdzie od 23 czerwca będą do zdobycia unikalne przedmioty. Ponadto na jesień tytuł trafi na Switcha wraz z cross-playem - nowością wśród gier od EA.

Poinformowano także, że The Sims dostępne jest na platformie Steam. Jest to duża zmiana, gdyż tytuły od EA w znacznej większości do tej pory były głównie dostępne na spokrewnionej platformie - Origin. Teraz współpraca z Valve zdaje się nabierać rozpędu.

Zapowiedziano premiery takich tytułów jak Rocket Arena, Lost in Random czy Star Wars: Squadrons. Nie na te tytuły jednak najbardziej czekali kibice i gracze esportowi. Nią była FIFA 21. Czego dowiedzieliśmy się o najpopularniejszej grze piłkarskiej na świecie?

FIFA 21... owiana tajemnicą

FIFA 21 jest nadal owiana wielką tajemnicą. Wiemy jednak, że premiera nastąpi później niż zwykle, bo w pierwszych dniach października. Ponadto najnowsza część FIFY będzie pracowała na dotychczasowym silniku - Frostbite. EA potwierdziło także, że tytuł wyjdzie na konsole nowych generacji. 

Smutną informacją może być brak cross-playu. Nie jest to potwierdzone, lecz nie zostało także ogłoszone, jak w przypadku innych wspominanych gier na EA Play. W sierpniu mają być ujawniane kolejne szczegóły dotyczące FIFY oznaczonej liczbą 21.

Wówczas mają zostać przedstawione zmiany w rozgrywce, trybie kariery czy FUT. Edycja standardowa pojawi się na półkach i w na platformach internetowych 6 października. Data premiery może jednak ulec jeszcze zmianom.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy