Reklama

HCT, Taipei: Rozmawiamy z Rogerem

Sheng Yuan "Roger" Luo / photo by Blizzard Entertainment /materiały prasowe

​Podczas rozpoczętych dzisiaj Mistrzostw Świata, udało nam się porozmawiać z Rogerem, tajwańskim zawodnikiem, który zagra jutro pierwszy mecz przed własną publicznością. Zawodnik opowiedział nam o swoich oczekiwaniach względem nadchodzących spotkań oraz podejściu do budowania talii.

Tomasz Alicki, Esporter: Chyba sam dobrze wiesz, że pierwsze pytanie, jakie większość osób chce Ci zadać, dotyczy twojej decklisty. Skąd pomysł na takie talie?

Sheng Yuan "Roger" Luo: Od czasu wyjścia dodatku do dzisiaj minął zaledwie tydzień. Moją strategią było znalezienie kontry na Rogue'a i Warriora. Nie znalazłem dobrego sposobu na Rogue'a, więc będę skupiał się przede wszystkim na pojedynkach przeciwko wojownikom.

Czy w takim razie ten decklist jest efektem twojej niechęci do aktualnej mety? Czy po prostu chcesz zaskoczyć graczy czymś, co nie znalazło drogi do talii przeciwników?

Reklama

Nie przepadam za mirror meczami. Jeżeli zestawimy ze sobą graczy o podobnych umiejętnościach, znacznie więcej będzie zależeć od szczęścia. Wolałbym więc spróbować skontrować swojego rywala, niż stawiać na taki pojedynek.

Kiedy zdecydowałeś się na ten decklist i jak dużo gier udało Ci się zagrać tymi taliami? Większość graczy zaczyna zazwyczaj od tych bardziej popularnych decków, a jak sam przyznałeś, nie minęło wiele czasu od wyjścia ostatniego dodatku. Nie miałeś pewnie zbyt dużo czasu na eksperymenty.

Przez pierwsze trzy dni zbierałem informacje. Próbowałem zrozumieć metę i przewidzieć, jakie talie mogą wyciągnąć moi przeciwnicy. Wtedy właśnie zdecydowałem się na Huntera i Maga, a resztę czasu spędziłem nad pozostałymi dwoma wyborami, kontrami na Warriora. Zdaję sobie sprawę, że nie są to talie idealne, ale na pewno są najlepszym, na co mogę sobie teraz pozwolić.

Zmieniając na chwilę temat, jaka jest Twoja opinia odnośnie nowego formatu, Specialist? Uważasz, że ten system może zostać wprowadzony do tej zdominowanej przez Rogue'a i Warriora mety? Czy może coś więcej powinno się zmienić, zanim Specialist wejdzie w życie?

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, nie będę musiał spędzać tyle czasu na przygotowaniach, ponieważ na turniej będę brał tylko jedną klasę. Z drugiej jednak strony, niektóre klasy są dobre w konkretnych aspektach gry. Wiele będzie zależeć od balansu.

Czy miałeś okazję obejrzeć grę BloodTraila? Długie, męczące spotkanie zakończone na korzyść Bunnyhoppora. Masz jakieś przemyślenia odnośnie tego meczu?

To jest właśnie gra, której chciałem uniknąć. Obaj mają bardzo podobny decklist. Kiedy przegrasz mirror matchup, twoje szanse na wygranie całej serii diametralnie spadają. Zostajesz bowiem z tą samą klasą i musisz zmierzyć się z jakąś inną, która może mieć większe szanse przeciwko Tobie. Obaj są jednak dobrymi graczami, a BloodTrail ma wciąż spore szanse na awans. Sama gra przebiegła jednak w sposób, jakiego próbowałem uniknąć od samego początku.

Ostatni All-Star Invitational udowodnił, że tajwańska scena wciąż jest jedną z najsilniejszych scen. Widząc porażkę BloodTraila oraz mając na uwadze swój jutrzejszy mecz, jak bardzo jesteś przekonany, że Tajwanowi uda się obronić tytuł z poprzednich Mistrzostw Świata?

Kiedy patrzyłem, z kim mam się zmierzyć, byłem zadowolony. Wszystkie talie, które planowałem kontrować, mają niedługo stanąć przeciwko mnie. Jestem na to gotowy. Po kolejnych testach i treningach dochodzę jednak do wniosku, że wybrane talie nie dają mi pewnej szansy na zwycięstwo, tylko czynią mnie delikatnym faworytem. Wciąż gramy przecież w Hearthstone'a. Muszę po prostu dać z siebie wszystko i popełniać jak najmniej błędów.

Kilka godzin temu robiłem wywiad z polskim graczem, a83650, który wybrał Ciebie na swojego mistrza. Podoba mu się twój decklist i uważa, że masz dużą szansę na wyjście z grupy oraz dobry występ na turnieju, jeżeli zaczniesz stawać przeciwko Control Warriorom. Zgadzasz się z nim?

Kilka dni temu siedzieliśmy w hotelu i patrzyłem, jak większość graczy trenuje swojego Control Warriora przeciwko mojej talii. Cieszyłem się, że mój deck okazał się dobry, ale potem patrzyłem, jak Warriorowi zdarza się wygrywać. Pomyślałem: "O nie, czyli jednak są w tej talii jakieś wady". Moja strategia wciąż jest jednak poprawna i powinna działać dobrze przeciwko Wojownikowi. Cieszę się, że a83650 na mnie zagłosował. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby wygrać. Hearthstone potrafi jednak sprawić sporo niespodzianek. 

Ostatnie pytanie. Czy chciałbyś zmierzyć się z jakimś konkretnym zawodnikiem? Czekasz na jakiś pojedynek?

Wszyscy zawodnicy tutaj grają na najwyższym poziomie. Chciałbym więc zagrać z tymi, z którymi rywalizuję rzadziej. Szczególnie z Hunterace. Graliśmy ze sobą dwa razy. Za pierwszym razem miałem teoretycznie lepszy deck i przegrałem, a za drugim razem graliśmy mirror matchup i przegrałem po raz kolejny. Jest bardzo dobrym graczem i chciałbym znów się z nim zmierzyć.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy