Major CS:GO ponownie w Katowicach!

Kibice w Katowicach znów będą mogli emocjonować się Majorem! w CS:GO! /Grzegorz Gajkoś /ESPORTER

ESL Polska ogłosiło w czwartkowe popołudnie, że w dniach od 21 do 24 lutego oraz od 28 lutego do 3 marca 2019 roku odbędzie się Intel Extreme Masters World Championship Katowice z rangą Majora! Oznacza to, że najbardziej prestiżowy turniej w grę Counter-Strike: Global Offensive znów odbędzie się w Polsce.

Czym się różni turniej Major od pozostałych rozgrywek? Turnieje tego typu są nazywane nieoficjalnymi Mistrzostwami Świata. Wydarzenie jest oficjalnie wspierane przez producenta Counter-Strike: Global Offensive - firmę Valve. Impreza potrwa trzy tygodnie. Najpierw faza kwalifikacyjna, następnie faza grupowa i na koniec faza play-off. W puli nagród znajdzie się milion dolarów, co jest jedną z wyższych dostępnych nagród w CS:GO. Oprócz tego widzowie śledzący transmisję w internecie mogą otrzymywać "skrzynki", które są rozdawane w każdej rundzie każdego pojedynku w trakcie zmagań.

Reklama

Historia Katowic z turniejem rangi Major zaczęła się w 2014 roku, kiedy to ESL Major Series One Katowice 2014 odbył się pierwszy raz w Polsce. Wówczas swój historyczny sukces odniosła polska drużyna Virtus.pro, wygrywając cały turniej. Było to pierwsze i jak dotąd ostatnie zwycięstwo polskiej ekipy na tak prestiżowej imprezie Counter-Strike: Global Offensive.

Rok później Katowice po raz ostatni gościły turniej Majora w CS:GO. Wówczas podczas ESL One: Katowice 2015 triumfowała ekipa fnatic, która w finale pokonała Ninjas in Pyjamas. Najlepsza Polska drużyna - Virtus.pro zakończyła zmagania na 3-4 miejscu.

Ostatnim Majorem w Polsce była impreza PGL Major: Kraków 2017. Drużyny grające na turnieju często jednak narzekały na nieodpowiedni sprzęt oraz liczne przerwy w zmaganiach spowodowały, że turniej nie był najlepiej postrzegany. Triumf odniosła kazachstańska ekipa Gambit Esports, która w finale pokonała brazylijskie Immortals.

Powrót Majora do Katowic pod szyldem ESL jest na pewno informacją, która ucieszy wielu fanów CS:GO w naszym kraju i nie tylko. Przez wielu światowych obserwatorów polska publika jest postrzegana jako jedna z najlepszych na świecie. Zawodnicy uważają, że turnieje w Polsce należą do najciekawszych i najbardziej wartościowych w kalendarzu esportowym.

Przyszłoroczny turniej IEM Katowice będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii kibice będą mogli na żywo obserwować fazę grupową rozgrywek, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jest to zmiana wręcz rewolucyjna, gdyż do tej pory kibice mogli podziwiać jedynie fazę play-off.

Oprócz zmagań esportowych kibice będą mogli odwiedzić wielkie targi sprzętu gamingowego - IEM Expo. Podczas targów będzie można przetestować najnowsze nowinki technologiczne oraz wygrać wiele nagród w licznych konkursach. Partnerem technologicznym imprezy będzie Intel.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy