Serial o Fortnite na platformie Showmax

Fortnite zatacza coraz szersze kręgi /materiały prasowe

Najbardziej znany tytuł od Epic Games – Fortnite zatacza coraz szersze kręgi. 25 lipca na platformie internetowej z serialami pojawiła się produkcja o tytule „Fortnite”. Jest to sześcioodcinkowa produkcja, która ma w zamyśle nauczyć nowych użytkowników podstaw tejże gry.

Fortnite to gra, która robi od kilku miesięcy furorę na całym świecie. Swój sukces zawdzięcza darmowej rozgrywce (za pobranie gry nie trzeba nic płacić) oraz innowacyjnym rozwiązaniom w swoim gatunku czyli "Battle Royale".

Przed kilkoma dniami twórcy gry pracownicy firmy Epic Games poinformowali, że zarobili na grze już ponad miliard dolarów. Głównym źródłem zarobku są wprowadzone w grze dodatki wizualne (różne wizerunki postaci), które nie wpływają na rozgrywkę, a jedynie są dodatkiem czysto kosmetycznym. To jednak nie koniec, gdyż producent zamierza wprowadzić grę w wersji mobilnej na platformę Android, co znacznie powinno wpłynąć na dochody w kolejnych miesiącach.

Reklama

Epic Games ciągle poszerza sposób promocji swojej gry, teraz wkroczyła ona na zupełnie inne tory. Na platformie Showmax, znanej w Polsce między innymi z praw do seriali takich jak "Ucho Prezesa" czy "Kobiety Mafii" 25 lipca pojawił się serial o nazwie "Fortnite". Jak sama platforma informuje, jest to sześcioodcinkowy serial, który ma na celu nauczyć nowych graczy podstaw rozgrywki w Fortnite.

Nie jest to pierwszy raz, gdy studio Epic Games łączy siły ze środowiskiem filmowym. W kwietniu przy okazji premiery hitu "Avengers: Infinity War" w grze Fortnite pojawił się specjalny tryb, którego bohaterem był Thanos - jeden z Superbohaterów Marvela. Polegał on na tym, że gracz musiał znaleźć legendarną Rękawicę Thanosa, dzięki której zamieniał się w postać Marvela i mógł korzystać z trzech supermocy.

Współpraca ta odbiła się szerokim echem w mediach i wiele wskazywało na to, że twórcy Fortnite będą w przyszłości jeszcze współpracowali ze znanym producentem filmów o superbohaterach.

Obecna współpraca z Showmax jest zdecydowanym ukłonem w stronę polskich graczy. Pomimo, że platforma ma swoje korzenie w Republice Południowej Afryki, to jest znana głównie w Polsce oraz w Czechach.

Czy serial zostanie ciepło przyjęty przez widzów i pojawią się kolejne sezony? Tego na razie nie wiadomo. Wiemy jednak, że wiele projektów związanych z Fortnite przyniosło oczekiwany skutek i podobnie może być tym razem.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy