Reklama

Andrzej Duda zaprasza uczniów na esportowy turniej... przez Tik Toka

Fragmenty filmu opublikowanego na oficjalnym kanale prezydenta Andrzej Dudy w serwisie społecznościowym TikTok /materiały prasowe

​Rząd w różny sposób próbuje przekonać uczniów, by ci pozostali w domach. Z tego powodu Ministerstwo Cyfryzacji zdecydowało się na internetową ligę w kilka esportowych produkcji. Oprócz promocji ze strony samego ministerstwa, rozgrywki rozpropagował również Andrzej Duda. Prezydent zrobił to za pomocą... społecznościowej platformy Tik Tok.

Walka z koronawirusem trwa

Pandemia koronawirusa wymusza na rządach wielu krajów stanowcze reakcje. Władze państw starają się maksymalnie ograniczyć ruch, co ma przyczynić się do zwolnienia rozprzestrzeniania się Covid-19. Taka sytuacja ma miejsce także w Polsce, gdzie zamknięto m.in. szkoły, uczelnie, kina, lecz przede wszystkim granice.

Szczególnie młodzi ludzie mogą jednak mylnie odebrać brak konieczności chodzenia do szkoły. Również z tego powodu rząd regularnie apeluje, by maksymalnie ograniczyć wychodzenie z domu. Informacja ta jest zresztą przypominana przez specjalnie przygotowane radiowozy policyjne, które jeżdżą z odczytywanym komunikatem.

Reklama

Ministerstwo sięga po esport

Polskie władze starają się jednak w jeszcze inny sposób przekonać młodzież do pozostania w domach. Konkretnie Ministerstwo Cyfryzacji zdecydowało się na stworzenie esportowych rozgrywek. Ich start będzie miał miejsce 1 kwietnia.

Zmagania nazywają się "Granatanna Cup". Głównie dojdzie w nich do rozgrywek w League of Legends, Counter-Strike'a: Global Offensive, FIFĘ oraz Brawl Stars. W każdej z tych gier odbędą się serie otwartych kwalifikacji. Finały zmagań zaplanowano na "majówkę", a najlepsze formacje powalczą o nagrody pieniężne. W CS:GO dojdzie zarówno do rywalizacji drużynowej, jak i indywidualnej. Dokładny harmonogram zmagań można znaleźć na rządowej stronie.

Ponadto "Granatanna" posiada również inne segmenty. Mianowicie zainteresowani inicjatywą mogą brać udział m.in. w quizie historycznym, dołączyć do sesji gier RPG, a nawet zarejestrować się i grać na stworzonym przez ministerstwo serwerze Minecrafta.

Prezydent aprobuje

Inicjatywa otrzymała wsparcie od prezydenta RP - Andrzeja Dudy. Zważywszy na fakt, że projekt kierowany jest do uczniów, głowa państwa zdecydowała się zareklamować zmagania za pomocą TikToka. Efekty takiego działania możecie zobaczyć poniżej.

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent pojawia się przy esporcie. Mianowicie w zeszłym roku założył on Narodową Drużynę Esportu. Na koniec lutego prezydent pojawił się natomiast w Katowicach, by podpisać tam stosowne dokumenty, oddające ESL Polska kolejne pomieszczenia do stworzenia Production HUB-a.

Patryk Głowacki

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy