Bogusław Leśnodorski, Jakub Szumielewicz oraz Maciej Wandzel zostali nowymi inwestorami drużyny Counter Strike: Global Offensive – AGO Gaming.
Czym jest esport? Na początku może wyjaśnijmy czym jest esport. Są to zawodowe rozgrywki w gry komputerowe, gdzie zawodnicy dwóch drużyn rywalizują ze sobą w turniejach online (przez Internet, z domu) lub LAN-owych. Czyli takich, które odbywają się w konkretnym miejscu, najczęściej jest to hala sportowo-widowiskowa.
Jednym z bardziej znanych tytułów esportowych jest Counter Strike: Global Offensive. W skrócie, rozgrywka polega na wyeliminowaniu przeciwnej drużyny (antyterrorystów lub terrorystów). Celem każdej rozgrywki jest podłożenie bomby (dla terrorystów) oraz zapobiegniecie jej detonacji (dla antyterrorystów). Mecz toczy się na przestrzeni 30 rund, a każda z nich ma dwie minuty.
Zwycięzca większości z rund (16) wygrywa całą mapę, przy remisie stosowane są dogrywki do trzech wygranych rund. Właśnie ta gra zainteresowała najbardziej byłych włodarzy warszawskiej Legii.
Obecny skład AGO Gaming powstał w maju 2017 roku. Drużyna niemal od razu stała się czołową drużyną na polskiej scenie CS:GO. Pierwszym dużym sukcesem zawodników AGO było zdobycie drugiego miejsca w pierwszym sezonie Polskiej Ligi Esportowej - jednej z dwóch największych polskich lig esportowych.
Jest to po ESL Mistrzostwach Polski jedna z dwóch największych lig esportowych w Polsce. Spotkania odbywają się w dziewięciu kolejkach i w każdej z nich rozgrywane są dwa mecze z tym samym rywalem (pierwszy mecz+rewanż). Za wygraną otrzymuje się trzy punkty, zaś za remis po jednym - identycznie jak w piłce nożnej. Cztery najlepsze zespołu awansują do fazy play-off i wówczas następują ostateczne rozstrzygnięcia.
Gracze zanotowali również na początku swojej drogi jeden duży sukces międzynarodowy. Awansowali do finału kwalifikacji do prestiżowej ELEAGUE 2017 w Atlancie. Po drodze do finału pokonali m.in. zwycięzcę PGL Major 2017 (najważniejszego turnieju w CS:GO) Gambit Esports. Ulegli dopiero w finale duńskiemu składowi Heroic. Wskutek dobrych wyników drużyna awansowała do czołowej 30-stki światowego rankingu drużyn CS:GO, opracowanego przez prestiżowy portal hltv.org.
Już po wakacjach, w październiku AGO GAMING awansowało do ostatecznych kwalifikacji do najważniejszych zawodów w CS:GO - ELEAGUE Major 2017. Jest to najważniejszy turniej w trakcie całego roku (odbywają się takie dwa, podobnie jak turnieje Wielkiego Szlema w tenisie, tylko mniejsza liczba turniejów). Jednak podczas tych kwalifikacji AGO Gaming odpadło w ćwierćfinale turnieju kwalifikacyjnego.
W zarządzie organizacji od początku byli profesjonaliści. Jednym z członków był Jarosław Śmietana - znany polski manager esportowy, były członek Teamu Kinguin. Właścicielem organizacji był Mateusz Kowalczyk.
Dobrze poukładana drużyna esportowo i wewnętrznie odnosiła regularne sukcesy na polskim esportowym podwórku, co przyciągało uwagę wielu różnych obserwatorów. Nikogo nie dziwiły pogłoski, że w najbliższym czasie drużyna może znaleźć bogatego inwestora, który może jeszcze wyżej wznieść drużynę.
W październiku pojawiła się informacja, że Leśnodorski wraz z Wandzelem kupują udziały w spółce Abstra, do której należy m.in. jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube - Abstrachuje.tv.
Informacja odbiła się szerokim echem w mediach z uwagi na to, że niewielu znanych polskich biznesmenów zainwestowało do tej pory w rynek internetowy.
28 października 2017 roku wiceredaktor naczelny Przeglądu Sportowego Tomasz Włodarczyk poinformował za pośrednictwem konta na Twitterze, że były prezes Legii Warszawa inwestuje w drużynę AGO Gaming.