Reklama

EA Sports rozważa usunięcie karty Ronaldinho z FIFY 20

Ronaldinho /AFP

​Już wkrótce była gwiazda piłki nożnej Ronaldinho może zostać usunięty z FIFY 20 w związku ze skandalem jaki wywołał w ostatnim czasie.

Reklama

Według nieoficjalnych informacji EA Sports na poważnie rozważa usunięcie karty brazylijskiego piłkarza Ronaldihno z trybu FIFA Ultimate Team. Wiąże się to ze skandalem, jaki były piłkarz wywołał w marcu, gdy wraz ze swoim bratem został aresztowany w Paragwaju za próbę przekroczenia granicy, z wykorzystaniem fałszywych paszportów gdzie podano nieprawdziwe narodowości.

Jeśli decyzja Electronic Arts weszłaby w życie oznacza, to skasowanie czterech różnych wersji kart gwiazdora z ocenami 89, 91, 94 oraz 94, które na rynku w FIFIE 20 są dość pożądane i gracze bardzo chętnie grają tym legendarnym zawodnikiem.

Reklama

Oczywiście są to nieoficjalne doniesienia przytaczane przez ESPN Brasil więc nie oznacza, że są prawdziwe lub że EA Sports finalnie podejmie taką decyzję, ponieważ zgodnie ze źródłem dopiero ma analizować sprawę.

Mimo wszystko deweloperzy udowodnili, że nie boją się podejmować niepopularne decyzje w stosunku do uznawanych za ikony dawnych piłkarzy. Jakiś czas temu z gry usunięto postać holenderskiego gwiazdora Marca van Bastena za kontrowersyjne słowa wypowiedziane podczas transmisji telewizyjnej.

Ponadto Cristiano Ronaldo przestał promować FIFĘ i zniknął z okładki, kiedy postawiono mu zarzuty. W przypadku Ronaldinho sprawa może być równie ciężka, ponieważ jest on rozpoznawalnym piłkarzem i grywalnym w grze.

Z pewnością nie są to dla Brazylijczyka najważniejsze kłopoty. Początkowo prokurator chciał ukarać go grzywną przeznaczoną na cele charytatywne, lecz na to nie zgodził się sąd w efekcie umieścił go w więzieniu, które dopiero teraz były piłkarz opuścił po wpłaceniu kaucji wynoszącej 1,6 mln dolarów. Obecnie razem z bratem czeka na proces, który wystartuje w kwietniu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama