Reklama

FIFA 22: Data premiery, cena, edycje, nowości

​FIFA 22 zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym postanowiliśmy przygotować dla Was podsumowanie najważniejszych informacji na jej temat, między innymi dotyczących takich kwestii, jak data premiery, cena czy dostępne na start edycje.

FIFA 22 - data premiery

Premiera FIFY 22 została wyznaczona na 1 października 2021 roku. Jednocześnie zamówienie przedpremierowo wersji Ultimate da dostęp do gry już 27 września, a abonament EA Play pozwoli wypróbować tytuł przez 10 godzin już począwszy od 22 września.

FIFA 22 pojawi się na wszystkich najważniejszych platformach, a mianowicie na PS5, Xbox Series X and S, PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switchu i w usłudze Google Stadia. W przeciwieństwie do zeszłego roku, wersje na konsole nowej generacji będą w pełni pod nie zoptymalizowane, a nie tylko "przeklejone" z PS4 i Xboxa One.

Na PC możemy jednak spodziewać się wersji takiej samej, jak na konsole generacji poprzedniej, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem graczy. Na Nintendo Switchu pojawi się za to po raz kolejny edycja Legacy, czyli w zasadzie ta sama gra, co przez ostatnie kilka lat, tylko z odświeżonymi składami.

Reklama

Dostępne edycje - Standardowa i Ultimate

Jak to zwykle bywa w przypadku tej serii, FIFA 22 zaoferuje graczom dwie edycje - Standardową i Ultimate.

Kupując edycję standardową przedpremierowo, można otrzymać takie dodatki jak niewymienny piłkarz z pierwszej drużyny tygodnia w Ultimate Team, Kylian Mbappé na wypożyczeniu na 5 meczów w FUT, wypożyczenie ambasadora FUT na trzy mecze w tym trybie (Son, Alaba lub Foden), a także utalentowany wychowanek w trybie kariery.

Osoby, które zakupią edycję Ultimate w przedsprzedaży otrzymają te bonusy, które wymieniono powyżej dla wersji Standardowej, a także kilka dodatkowych. Mowa tutaj o limitowanej czasowo karcie Bohaterów FUT, jednym graczu z serii Ones to Watch, 4600 FIFA Points, a także możliwości bezpłatnej aktualizacji gry z wersji na poprzednią generację do wersji na nową generację.

Ile będzie kosztować FIFA 22?

Im bardziej rozbudowana edycja, tym oczywiście na wyższą cenę należy się przygotować. Wpływ na cenę ma także platforma. Edycja Standardowa FIFY 22 będzie kosztować:

  •     279 zł (PS5 i Xbox Series X)
  •     239 zł (PS4, Xbox One)
  •     219 zł (PC)
  •     149 zł (Nintendo Switch).

Ceny edycji Ultimate prezentuje się za to następująco:

  •     449,90 złotych (PS5, Xbox Series X, PS4 i Xbox One)
  •     349,90 złotych (PC).

Zarówno w przypadku wersji Standardowej, jak i Ultimate można uzyskać 10% zniżki na zakup gry na konsolach, jeśli posiada się subskrypcję abonamentu EA Play.

Jakich nowości można spodziewać się w FIFA 22?

Nie da się ukryć, że FIFA 22 nawet jeszcze nie wyszła, a już zebrało się wokół niej sporo kontrowersji. Przede wszystkim dotyczą one systemu HyperMotion, który ma zapewnić realistyczną gestykulację i ogółem mowę ciała postaci - pojawi się on tylko w wersjach na konsole nowej generacji, jako że wiele komputerów mogłoby sobie z nim po prostu nie poradzić.

Wśród innych nowości w tej odsłonie można wymienić dodanie do gry ligi indyjskiej, nie pojawi się za to prawdopodobnie po raz kolejny garść klubów z ligi włoskiej, a w każdym razie nie będą to ich oficjalnie licencjonowane wersje. Wynika to z faktu, że kilka klubów postanowiło podpisać umowę na wyłączność z Konami.

W związku z tym ich licencjonowane wersje są dostępne tylko w rywalizującej z FIFĄ serii PES (a właściwie eFootball, ponieważ niedawno PES zmienił nazwę właśnie na eFootball i przeszedł na model free-to-play).

FIFA 22 - podsumowanie

Mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje dotyczące nadchodzącej odsłony popularnej serii gier piłkarskich od EA okażą się dla Was przydatne. Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy planujecie ją kupić, czy też nie! FIFA 22 raczej nie będzie grą rewolucyjną, ale kto wie - być może deweloper pozytywnie nas czymś zaskoczy.

Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 22