Reklama

Reklama

Fortnite World Cup bije rekord oglądalności na Twitchu

​Ogromna pula nagród w wysokości 30 milionów dolarów to nie jedyna rzecz, jaką może pochwalić się Epic po minionym weekendzie. Jak się okazało, turniejowi udało się też pobić bardzo imponujący rekord.

Fortnite kontynuuje swoją dominację na platformie. Po tym jak Celebrity Pro-Am na E3 2018 pobił rekord oglądalności, zbierając 1,5 miliona widzów wokół jednego wydarzenia, a Ninja zgarnął tytuł największego streama w historii Twitcha, kiedy 628 tysięcy osób oglądało jego duo z popularnym raperem, największy turniej w historii gry przekroczył również oglądalność ELEAGUE Boston Major w Counter Strike.

Fortnite World Cup jest więc teraz dumnym posiadaczem rekordu największego pod względem liczby widzów turnieju esportowego na Twitchu. Jeżeli spojrzymy również na to, jak dużo ludzi oglądało transmisję na YouTube, dzięki YouTube Drops, czy Mixerze, łączne liczby mogą być naprawdę przytłaczające.

Reklama

Nie ulega wątpliwości, że jednym z powodów tego sukcesu, obok ogromnego hype’u oraz 30 milionów dolarów wpakowanych w pulę nagród, jest również możliwość restreamowania oficjalnej transmisji. Oznacza to możliwość oglądania World Cupa nie tylko na oficjalnym kanale, ale również razem wśród członków swojej ulubionej społeczności. 

Dziesiątki tysięcy ludzi oglądały turniej solo na kanale Tfue, komentując na czacie występ swojego faworyta, a streamerzy, którzy nie zdecydowali się pojechać do Nowego Jorku, oglądali turniej na swoim streamie, w towarzystwie stałej widowni.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy