Ikea rozszerza ofertę o gadżety dla graczy

Ikea /materiały prasowe

​Sieć sklepów Ikea chce skorzystać z coraz powszechniejszego i tańszego dostępu do drukarek 3D. We współpracy z firmami Unyq oraz Area Academy planuje rozpocząć wkrótce sprzedaż gadżetów przeznaczonych dla graczy. Linia produktów została okraszona nazwą Uppkoppla, czyli "online".

Całość pochodzi oczywiście z przemysłowych drukarek addytywnych, zaprojektowana z myślą o potrzebach graczy, także tych z ograniczoną sprawnością ruchową. Tu pomaga właśnie Unyq, zajmujące się na co dzień produkcją przeróżnych protez, zastępujących utracone kończyny.

Wspomniane wyżej Area Academy stanowi natomiast firmę esportową, która także dzieliła się doświadczeniami. Linia produktów Uppkoppla uwzględnia "obejmę" na nadgarstek, obdarzone lepszą przyczepnością klawisze do klawiatur mechanicznych oraz uchwyt na kabel do myszy.

Reklama

Gadżety zostały zaprojektowane z wykorzystaniem techniki stworzonej przez Unyq, za pomocą której ciało jest najpierw skanowane, by protezy budować następnie z myślą o potrzebach użytkowników. Firma przygotowała specjalną aplikację na urządzenia mobilne do skanowania części ciała.

Dlatego też akcesoria mają właśnie poprawić ergonomię i odciążyć nadgarstki. Nie wiemy jednak, jak pomóc ma w tym uchwyt na kabel do myszy. Nowa linia produktów zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Ikea już teraz zapewnia, że przygląda się także innym możliwościom oferowanym przez druk 3D. Zbudowane już prototypy obejmowały podobno także wsparcie biurek, a nawet całe krzesła i stoły dostosowane dla użytkowników.

Najbardziej ergonomicznym z gadżetów wydaje się być właśnie wspomniana obejma-podstawka na nadgarstek. Pomysł polega na tym, by zeskanować własną rękę za pomocą odpowiedniej aplikacji, a następnie wybrać się do sklepu, gdzie drukarka przygotuje dla nas dedykowany produkt.

ESPORTER
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy