Reklama

Lada chwila Valve wypuści odświeżoną wersję mapy Dust 2

​Deweloperzy popularnej strzelanki online Counter-Strike: Global Offensive odnowili kolejną mapę. Tym razem pod ich lupę wpadła najbardziej rozpoznawalna mapa z gry - Dust 2.

Counter-Strike'a nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak przypomnimy, że CS:GO to jedna z najpopularniejszych sieciowych strzelanek. Gra oferuje drużynowe starcia 5 vs 5, podczas których użytkownicy wcielają się w terrorystów i antyterrorystów. Rozgrywka jest na tyle emocjonująca i wciągająca, że powstało wiele lig oraz turniejów esportowych.

Valve ogłosiło, że ich kultowa mapa trafi do gry już w najbliższej aktualizacji wersji beta gry. Nie oznacza to, że z marszu trafi do puli map turniejowych. Żadna z uprzednio odnawianych map nie trafiła tam szybciej niż kilka miesięcy po wypuszczeniu. Deweloperzy dają graczom szansę, aby poznać nowy model mapy i się z nim oswoić.

Reklama

W puli map turniejowych CS:GO znajduje się stale 7 map, gdy jedna do niej dołącza to druga opuszcza jej szeregi. Zatem nasuwa się pytanie, którą mapę zastąpi odnowiony Dust 2? Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, wydaje się być wymiana z mapą Mirage. Mirage jest w obecnej chwili najstarszą mapą, która jeszcze nie była odświeżona, zatem jest to całkiem możliwe, by właśnie tę mapę zastąpił Dust 2. Innym scenariuszem jest zastąpienie nielubianego przez graczy i zawodników Nuke'a. Jest to jednak mniej prawdopodobna wersja wydarzeń, gdyż Nuke jest jedną z już odnowionych map.

INTERIA.PL

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy