Reklama

Major Lazer w Fortnite. Kolejna współpraca?

Major Lazer /AFP

​Wiele wskazuje na to, że właśnie doszło do kolejnej współpracy między Epic Games a światowej sławy muzykiem. Kilka miesięcy temu jedną z twarzy Fortnite’a stał się słynny DJ Marshmello, a teraz przyszła kolej na Major Lazer - duet twórców muzyki elektronicznej. Co dokładnie czeka fanów Majora i Fortnite’a?

Amerykańskie studio tworzące Fortnite’a jest słynne z tego, że zawiera wiele nieszablonowych współprac. Partnerami Epic Games w przeszłości były tak wielkie marki jak: Marvel Studios, twórcy filmu John Wick 3 czy seria Nike Jordan stworzona przez Michaela Jordana we współpracy ze słynnym producentem ubrań. Bardzo głośno również było o wirtualnym koncercie słynnego DJ’a Marshmello jako wydarzenia na serwerze. Teraz kolejny z branży muzyki elektronicznej prawdopodobnie dołączy do "rodziny Fortnite’a".

Chodzi o Major Lazer, czyli amerykańsko-brytyjski duet tworzący muzykę elektroniczną, ale też reggae, dancehall czy hip-hop. Główną twarzą projektu jest Diplo i wiele wskazuje na to, że jego postać oraz inne elementy związane z artystą zostaną uwiecznione na serwerach w Fortnite: Battle Royale. Skąd o tym wiadomo?

Reklama

Otóż Fortnite ma wielu zapalonych fanów, którzy często przeszukują ukryte pliki gry za pomocą specjalistycznych programów, by dowiedzieć się, co szykuje dla nich Epic Games w najbliższej przyszłości. Takie praktyki są stosowane od wielu miesięcy i tym razem również nic przed fanami tytułu nic się nie ukryje.

Okazuje się, że odnaleziono postać, która przypomina ewentualną skórkę Major Lazera w grze. To nie jest jednak koniec rewelacji na ten temat. Oprócz wyglądu postaci, w grze będzie również dostępny specjalny taniec oraz kilof. Na tym jednak nie musi zakończyć się obecność Diplo w Fortnite i Epic Games może zaoferować wiele więcej.

Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli bardzo podobny model współpracy, jak przy okazji Marshmello. Wówczas również był dostępny kilof, taniec, skórka postaci oraz dodatkowo lotnia, która być może i w tym przypadku będzie dostępna. Istnieje również szansa, że dla Major Lazera powstanie oddzielny tryb, gdzie w jakiś sposób zespół będzie motywem przewodnim. Tak było w przypadku współpracy z marką odzieżową Michaela Jordana.

Fani gry mają nadzieję, że po raz kolejny jednym z wydarzeń związanych ze współpracą będzie koncert na serwerze. Ostatnie tego typu przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem do tego stopnia, że następnego dnia odbyła się powtórka koncertu, by gracze w różnych strefach czasowych mogli w nim uczestniczyć.

W ciągu najbliższych godzin Epic Games powinno wydać odpowiedni komunikat w tej sprawie. Na razie nie wiadomo, czy przedmioty będą do kupienia w sklepie za wewnętrzną walutę V-Dolców, czy będzie można je zdobyć za wykonanie wyznaczonych zadań w ramach jednego z wyzwań. Wiemy jednak, że niemal na pewno będzie to sytuacja, która rozpali graczy i fanów Major Lazera na całym świecie.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy