Reklama

Mike Tyson inwestuje w organizację esportową

Mike Tyson /AFP

​Były bokserski mistrz świata w wadze ciężkiej - Mike Tyson zaczyna swoją przygodę ze sportami elektronicznymi. Jak podaje portal słynnej amerykańskiej telewizji ESPN, pięściarz postanowił zainwestować w organizację Fade 2 Karma.

Znani ludzie z tak zwanego głównego nurtu, coraz chętniej chcą się pokazywać w środowisku graczy esportowych. Znane są przykłady inwestycji Shaqa O’Neala czy Fernando Alonso, którzy powołali swoje organizacje esportowe.

Teraz do gry wchodzi słynny Mike Tyson. Nie jest znana kwota, jaką amerykański pięściarz zainwestuje w organizację Fade 2 Karma. Wiemy natomiast to, że w El Segundo nieopodal Los Angeles ma powstać wielki obiekt. Ma on służyć jako centrum do transmitowania rozgrywek esportowych przez graczy Fade 2 Karma. Dodajmy, że niedawno Tyson zagrał z graczami tejże drużyny w Hearthstone.

Reklama

Tyson w wywiadzie dla ESPN wyznał, że spodobała mu się ta karciana gra. Przyznał również, że już wcześniej miał kontakt z grami wideo i to jest tak naprawdę powrót do dawnej pasji.
Na razie nie wiadomo, kiedy ma ruszyć budowa wspomnianego centrum streamingu. Więcej informacji na ten temat powinno pojawić się na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

Z cała pewnością projekt esportowy przy udziale Mike’a Tysona brzmi bardzo interesująco i opinia publiczna na całym świecie będzie się nim interesowała. Prawdopodobnie przyczyni się to do popularyzacji esportu wśród wielu nowych ludzi, co jest bardzo cenną zdobyczą.

Krzysztof Chałabiś

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy