Reklama

Najpopularniejszy streamer na świecie zmienia Twitch na Mixer

Tyler "Ninja" Blevins /AFP

​Tego nie spodziewał się nikt. Najpopularniejszy streamer na świecie - Tyler "Ninja" Blevins - ogłosił, że opuszcza platformę, która zrobiła z niego międzynarodową gwiazdę. Zamiast serwisu Twitch pojawiać się będzie tylko i wyłącznie na konkurencyjnej platformie należącej do Microsoftu - Mixer.

Szokujące informacje dla milionów kilkuletnich fanów Fortnite na całym świecie ogłoszono na Twitterze, gdzie mężczyzna o kolorowych włosach opublikował specjalny materiał wideo, opisując decyzję jako "następny rozdział" w swojej karierze.

Mixer debiutował w 2016 roku, jeszcze jako Beam. Po przejęciu przez Microsoft nazwę wkrótce zmieniono, lecz platforma w najmniejszym nawet stopniu nie potrafi dorównać do popularności Twitcha, czy nawet transmisji na żywo w popularnym YouTube.

Dlatego też pozyskanie na wyłączność giganta klasy Ninja wydaje się być logicznym posunięciem. Przynajmniej z perspektywy Microsoftu. W przeszłości wielokrotnie dochodziło do prób takiej zmiany platformy, choćby na Hiotbox czy MLG.

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że takie próby nigdy się nie udawały. Widzowie wydają się być bardziej przywiązani do platformy niż do samych osobowości. Jeśli jednak taka transformacja miałoby się w końcu komuś udać, to chyba właśnie Blevinsowi. Jeśli nie on, to kto?

Największą tajemnicą pozostaje to, ile Microsoft musiał zapłacić za transfer. Dość powiedzieć, że Electronic Arts zapłaciło swego czasu milion dolarów, by Ninja zagrał kilka meczów w Apex Legends. ESPN, powołując się na swoje źródła podaje, ze Amerykanin podpisał aż sześcioletni kontrakt. Przez co zainkasował bagatela 932 miliony dolarów.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama