Reklama

Paweł Fajdek z innymi gwiazdami wesprą DKMS

Paweł Fajdek /AFP

​Złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem - Paweł Fajdek jest jednym z tych sportowców, dla których gry wideo nie są obce. Od dawna chętnie w sieci chwalił się swoją rozgrywką. Do tej pory były to materiały głównie na Instagramie. Teraz lekkoatleta przenosi się na platformę Twitch.tv.

Reklama

Ze stadionów do wirtualnego świata

W ostatnich latach polscy sportowcy bardzo ochoczo chwalą się spędzaniem czasu, grając w ulubione tytuły. Co ciekawe, mowa nie o piłkarzach, dla których FIFA jest bardzo oczywistym wyborem na relaks, a o sportowcach z innych dziedzin.

Koronnym przykładem na polskim podwórku jest Jerzy Janowicz, którego gamingowy kanał na Twitch.tv zdobył ogromną popularność, a sam tenisista pogrywał z takimi gwiazdami internetu jak chociażby Piotr "izak" Skowyrski czy Mateusz "PAGO" Pągowski.

Reklama

Esportem zainteresował się również mistrz KSW w wadze ciężkiej Karol Bedorf, który jako ambasador Pirates Esports udzielał się w zakresie sportów elektronicznych. To on ujawnił powstanie nowej organizacji - KSW Games, która łączyła w sobie sporty walki oraz gaming.

W tym gronie znajduje się również Paweł Fajdek. Znany polski lekkoatleta od dawna na Instagramie publikował treści związane z esportem. Jego główną pasją było CS:GO i jak się okazuje, to właśnie z tym tytułem od Valve planuje swoje dalsze działania w sieci.

Rusza właśnie duży charytatywny projekt, którego Fajdek będzie bohaterem, a wraz z nim zagrają polskie gwiazdy sportu oraz branży gier wideo.

Fajdek i przyjaciele z pomocą dla DKMS

Firma Fantasyexpo wraz z Pawłem Fajdkiem wystąpili z inicjatywą charytatywnego streamu, czyli transmisji z rozgrywki wideo na wiodącej platformie Twitch.tv.

Oprócz mistrza świata w rzucie młotem, na streamie można będzie obserwować następujących sportowców: Piotra Nowakowskiego, Marcina Bułkę, Dawida Konarskiego, Kamila Syprzaka czy Bartosza Kwolka.

Wraz z nimi obecni będą również influencerzy znani z gamingowych potyczek na YouTube’ie czy Twitchu - Patryk "ROJO" Rojewskiego, Olek "Vuzzey" Kłos, Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski czy kobieca drużyna Izako Boars w CS:GO.

Zmagania odbędą się na serwerach CS:GO. Charakter wydarzenia jest charytatywny. Zebrana kwota podczas transmisji zostanie przekazana na DKMS, która specjalizuje się w znalezieniu dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego szpiku.

Początek zapowiedziany jest na sobotę 25 kwietnia o godzinie 12:00. Zmagania gwiazd sportu i internetu będzie można śledzić poniżej.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama