Reklama

Reklama

Pierwsza klasa z profilem esportowym w Polsce

Jak ja chodziłem do szkoły, nie było żadnych profili. Wszyscy uczyliśmy się polaka, matmy i przyry, za nieodrobione zadanie dostawaliśmy linijką po łapach, a zamiast zeszytów były gliniane tabliczki.

Tymczasem w 2015 roku jest szansa na to, że w Kędzierzynie-Koźlu powstanie klasa z profilem zahaczającym o esport. Adam Bugiel, jeden z nauczycieli w ZSTiO, wyjaśnia, że nie będzie to profil wyłącznie esportowy - jego pełna nazwa brzmieć ma "tworzenie gier i esport".

Oprócz zwykłych przedmiotów, uczniowie dostaną na przykład grafikę i programowanie. Nauczą się, jak robić gry na najpopularniejszych silnikach. Po ukończeniu otrzymają tytuł technika informatyka.

A co z tym esportem? Będą trzy 5-osobowe drużyny w ramach jednej klasy. Jedna uczestniczyć będzie w turniejach, dwie pozostałe będą traktowane jako "rezerwa". Zawodnicy będą wymieniani pomiędzy tymi drużynami, "przy uwzględnieniu aktualnej dyspozycji uczniów".

Reklama

Szkoła sfinansuje sprzęt, wyjazdy, noclegi, serwer i psychologa dla drużyny. Liczy też na współpracę z organizacjami esportowymi. No i najważniejsza informacja: jedynym esportem, który na razie wchodzi w grę, jest Counter-Strike: GO.

Najlepsze tematy

Reklama