Rainbow Six Siege trafi na PS5 i Xbox Series X

Rainbow Six: Siege /materiały prasowe

​Rainbow Six Siege to rzadki przykład gry wideo, która wraz z upływem czasu cieszy się coraz większą popularnością. Po mało spektakularnej premierze twórcy z Ubisoftu nie złożyli broni, lecz wzięli się za łatanie i rozbudowywanie, czego efektem jest jedna z lepszych sieciowych strzelanek na rynku.

W ubiegły weekend odbyły się finały Six Invitational 2020, uznawane za nieformalne Mistrzostwa Świata w tej produkcji. Milion dolarów i miano zwycięzców zgarnął zespół Spacestation Gaming, lecz podczas imprezy nie mogło zabraknąć mnóstwa nowych informacji i zapowiedzi na temat produkcji.

Dowiedzieliśmy się na przykład, że Rainbow Six Siege będzie kontynuowało działanie także na nadchodzącej generacji konsol. Tak jest - potwierdzono, że produkcja ukaże się na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Nie zdecydowano się oczywiście na podanie daty premiery czy innych szczegółów.

Reklama

Wiemy jednak, że twórcy celują w okres premiery obu urządzeń, a więc konwersje powinny zadebiutować już w okresie świątecznym obecnego roku, ponieważ wtedy Sony i Microsoft planują właśnie wydać na świat swoje urządzenia. O ile nie przeszkodą problemy z częściami i wirusami.

Ubisoft już od dawna lubi pojawiać się na konsolach w dniu ich startu, choć z publikacją aktualizacji na PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X czekano kilka miesięcy. Tym razem będzie jednak szybciej, ponieważ - jak dodaje menedżer - twórcy nie chcą dzielić społeczności.

To wskazuje na prace nad systemem zabawy międzyplatformowej, także pomiędzy urządzeniami różnych generacji. Współpraca pomiędzy różnymi producentami konsol to już jednak całkiem inna kwestia.

To bardziej pytanie dla Sony i Microsoftu. Chcielibyśmy pełnej międzyplatformowości, graczy Xbox rywalizujących z PlayStation. Jesteśmy gotowi, by przygotować takie wsparcie. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, ponieważ branża wydaje się zmierzać w takim kierunku i nic tego nie powstrzyma".

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six Siege
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy