Reklama

Robert Makłowicz wśród gości charytatywnego streama Nvidii

Robert Makłowicz /Tadeusz Wypych/REPORTER /East News

​Internetowa kariera Roberta Makłowicza wciąż trwa. Kolejnym krokiem znanego krytyka kulinarnego jest najwyraźniej gaming. Makłowicz pojawi się gościnnie podczas nadchodzącego charytatywnego streama Nvidii.

Makłowicz w internecie

Przygoda Roberta Makłowicza z tworzeniem materiałów w internecie rozpoczęła się w pierwszym kwartale tego roku. W połowie marca dowiedzieliśmy się oficjalnie, że dobiegł końca program telewizyjny "Makłowicz w drodze".

Jego główny bohater postanowił jednak nie kończyć swojej kariery kulinarnej i pozostać w kontakcie z fanami. Powstał więc kanał na YouTube, a 25 marca pojawił się na nim pierwszy materiał - "Co i dlaczego".

W 30-sekundowym wideo Robert Makłowicz wyjaśnił, że czasy się zmieniają i on planuje podążać razem z nimi. Postanowił założyć własny kanał na YouTube i tam "przeczytać swoją własną twórczość", jednocześnie ją komentując.

Reklama

Aktywność Makłowicza w internecie oczywiście rozeszła się głośnym echem po mediach społecznościowych. Od 25 marca krytyk zebrał już ponad 200 tysięcy subskrybentów na YouTube i regularnie publikuje tam materiały.

Pojawiają się na nim przede wszystkim serie kulinarne. Najdłuższa z nich zabrała Makłowicza do Dalmacji, gdzie podobnie jak w swoich programach telewizyjnych z czasów TVP, gotował i próbował lokalnego jedzenia.

Nvidia Charity Stream

Od gotowania do grania nie jest przecież tak daleko. Nawet najbardziej zapaleni gracze czasami muszą znaleźć kilka chwil na jakieś jedzenie. Z takiego założenia wyszli najwyraźniej organizatorzy Nvidia Charity Stream.

W dniach 9-13 grudnia Nvidia i Aorus zagrają dla Akademii Przyszłości, która od 2003 pomaga dzieciom z niską samooceną. Kiedy na świecie panuje Covid-19, a większość jest skazana na zdalne nauczanie, rośnie problem cyfrowego wykluczenia. Nie dotyczy to wyłącznie nauki, ale również dostępu do kultury i rozrywki.

Najwięksi streamerzy oraz celebryci zbierają się więc na jednej transmisji, żeby wspólnie zebrać pieniądze dla Akademii Przyszłości. Oprócz polskiego krytyka kulinarnego na streamie zagoszczą m.in. Wojciech "Łozo" Łozowski, Marcin Gortat, Jerzy Janowicz oraz kilku internetowych twórców, z którymi Robert Makłowicz dzieli teraz platformę - Marcin "Jankos" Jankowski, Piotr "Izak" Skowyrski i Damian "Nervarien" Ziaja".

Podczas transmisji znajdą się również atrakcje dla graczy chętnych wspomóc Akademię Przyszłości. Najwyższe dotacje zostaną nagrodzone kartami graficznymi stylizowanymi specjalnie na tę okazję. Całe przedsięwzięcie będzie można obejrzeć na platformie Twitch.tv - embed poniżej, a więcej szczegółów poznacie na oficjalnej stronie Nvidii.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Robert Makłowicz | NVIDIA

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy