Reklama

"TaZ" i "NEO" ogłosili projekt Honoris

Wiktor „TaZ” Wojtas i Filip „NEO” Kubski znowu w jedne drużynie /Daniel Bodzenta /East News

​Długo oczekiwany projekt dwóch legend polskiego i światowego Counter-Strike’a - Wiktora "TaZ" Wojtasa i Filipa "NEO" Kubskiego w końcu doczekał się swojego ogłoszenia. W składzie organizacji Honoris znalazła się mieszanka dużego doświadczenia i świeżości.

Legendy nadziejami esportu

W polskim esporcie trudno znaleźć bardziej doświadczonych i jednocześnie utytułowanych zawodników jak "TaZ" i "NEO". Para ta przez lata stanowiła czołówkę światowej sceny Counter-Strike’a. Począwszy od wersji 1.6, skończywszy na CS:GO. Młodszym fanom znani są głównie z sukcesów w barwach Virtus.pro, lecz obaj zawodnicy mieli także później swoje dłuższe lub krótsze epizody też w innych zespołach. "TaZ" reprezentował Team Kinguin/devils.one oraz Aristocracy, a "NEO" grywał w barwach FaZe Clanu.

Reklama

Obu graczom jednak rozłąka nie przyniosła wielkich sukcesów. Największe osiągali, gdy grali wspólnie w jednej drużynie. Legendy w późniejszym etapie Aristocracy spotkały się ze sobą na serwerze i poczuli znów chemię.

To właśnie wtedy wykiełkował pomysł wspólnego projektu, który ma być czymś więcej niż kolejną organizacją. Ma być to krok w rozwoju polskiego CS:GO, który od kilku lat znajduje się w dużym kryzysie. 18 maja ujrzał on światło dzienne.

Honoris - nowa jakość esportu?

Projekt nosi nazwę Honoris.gg. Na razie będzie miał skład jedynie CS:GO. Reprezentować go będą: "TaZ", "NEO", "STOMP", "PRISM" oraz "reiko". Trzej pierwsi znani są doskonale większej liczbie fanów popularnego FPSa. Dwaj ostatni nieco mniej.

"PRISM" w przeszłości reprezentował Pompę Team, testowany był również przez x-kom AGO, lecz nie doszło do podpisania kontraktu z "Jastrzębiami".
"Reiko" natomiast najbardziej znany jest z występów w barwach Codewise Unicorns. W barwach "Jednorożców" zajął między innymi 3-4 miejsce w Games Clash Masters 2019 - MEET POINT.

Można zatem wywnioskować, że skład jest połączenia doświadczenia z młodością. "Łącznikiem" jest "STOMP", który od kilku lat jest aktywny na polskiej scenie CS:GO, lecz nie ma on aż tak wielkiego doświadczenia jak jego starsi koledzy z nowej drużyny.

Podczas wideokonferencji zwołanej w celu ogłoszenia organizacji, Wojtas przyznał, że to dla niego oraz Filipa Kubskiego nowa sytuacja, lecz projekt był w głowie od dawna.

Teraz jako nie tylko gracze, ale także właściciele organizacji będą mieli szansę na znalezienie nowych talentów, którzy wypłyną na szersze wody. Obaj dowodzący podczas transmisji na żywo prowadzonej przez Łukasza "Hermes" Pożyczka przedstawili logo, koszulki oraz skrót - HNRS. Głównym sponsorem projektu jest producent napojów energetycznych, firma Red Bull.

Oficjalny skład:

  • Wiktor "TaZ" Wojtas
  • Filip "NEO" Kubski
  • Daniel "STOMP" Płomiński
  • Wojciech "PRISM" Zięba
  • Kamil "reiko" Cegiełko
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy