Transfer byłej minister cyfryzacji do esportu

Anna Streżyńska /Stanisław Kowalczuk /East News

Była minister cyfryzacji – Anna Streżyńska poinformowała na swoim profilu twitterowym, że dołącza do esportowej firmy Kinguin.

51-latka ma zasiąść w zarządzie nowego projektu Viktora Wanliego.

Kim jest Anna Streżyńska?

51-letnia absolwentka Prawa i Administacji na Uniwersytecie Warszawskim, szerszemu gronu osób dała się poznać w listopadzie 2015 roku, gdy objęła tekę ministra cyfryzacji. W styczniu tego roku została zdymisjonowana przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Wcześniej przez sześć lat obejmowała funkcję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Była Minister dołącza do esportu

Portal businessinsider.com poinformował, że Streżyńska ma być członkinią zarządu nowej firmy współtworzonej przez właściciela sklepu Kinguin - Viktora Wanli. Sama była minister poinformowała o dołączeniu do "drużyny Kinguin" za pośrednictwem Twittera.

Reklama

Warto dodać, że Wanli jest również właścicielem esportowej drużyny Team Kinguin. Organizacja posiada aktualnie trzy dywizje: DOTA2, Counter-Strike:Global Offensive oraz PUBG. Nieoficjalnie wiemy, że nowy projekt Kinguin ma właśnie duży związek ze sportami elektronicznymi.

Streżyńska nie jest pierwsza

Była minister cyfryzacji nie jest pierwszą osobą powiązaną z polityką, która trafiła do środowiska esportowego. Wcześniej posadę menadżera esportowej drużyny Izako Boars objął Ziemowit Ryś. Były sprinter był doradcą ministra sportu Witolda Bańki. Zaproponował poprawki do ustawy o sporcie mające na celu uznanie esportu za sport.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Kinguin
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy