Reklama

Twitch: Kolejny absurdalny zakaz w regulaminie?

​Platforma streamingowa Twitch.tv nie ma ostatnio dobrej passy, jeśli chodzi o ustalanie regulaminu. Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że jedna z emotek została usunięta pomimo ocenzurowania. Teraz zakazane jest pisanie znanej w sieci "copypasty" czyli pisania wymyślonej historyjki, która stała się wiralem.

Twitch w ostatnich miesiącach znacząco zradykalizował swój regulamin. Takie posunięcie jednak nie może zaskakiwać. Od początku pandemii koronawirusa na Twitchu zaczęły panować różnego rodzaju trendy. Wiele z nich niestety miało niewiele wspólnego z kategoriami, jakie można znaleźć w znanym serwisie.

Było to na przykład transmitowanie z dmuchanego basenu w samym bardzo skąpym stroju kąpielowym, co miało się zaliczać do szeroko pojętego "życia codziennego", czy wykonywanie ćwiczeń w bardzo dwuznacznych pozycjach względem ustawienia kamery. Po wielu miesiącach protestów ze strony zwykłych użytkowników, ale także i twórców - władze Twitcha postanowiły radykalizować regulamin, co miało utrudniać działalność niepożądanych twórców.

Reklama

Teraz jednak streamerzy narzekają na to, że przepisy wewnątrz platformy są zbyt radykalne, a kobiety transmitujące w kontrowersyjnym stylu, nadal przyciągają wiele milionów widzów. Kilka dni temu doszło do kolejnego absurdu, tym razem związanego z czatem dla oglądających.

W sieci popularny jest "mem" lub można to nazywać "copypastą" pod tytułem "mam 11 lat". Jest to slogan używany sarkastycznie, nie mający nic wspólnego z rzeczywistym wiekiem osób piszących. Jednak platforma Twitch.tv oficjalnie dozwolona jest od 13 roku życia. Dlatego władze...postanowiły banować za użycie "mema", w którym użytkownik teoretycznie przyznaje się do niższego wieku, niż ten dozwolony. Jest to dość absurdalna sytuacja i wielu widzów ma nadzieję, że Twitch nieco luźniej spojrzy na tę kwestię.

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy