Reklama

Twitch zawarł porozumienie w sprawie utworów muzycznych

​Kwestia muzyki puszczanej podczas transmisji na platformie Twitch.tv budziła ogromne kontrowersje wśród twórców. Okazuje się, że zarządcy witryny zawarli pewne porozumienie z Narodowym Stowarzyszeniem Wydawców Muzycznych.

Od kilku miesięcy kwestia puszczania muzyki komercyjnej na Twitchu budzi ogromne kontrowersje. Przez wiele lat utwory muzyczne uświetniały wiele streamów. Były one dodatkiem do rozgrywek gamingowych czy po prostu pogadanek z widzami. Istnieje również taka funkcja jak "song request", na mocy której widzowie decydują o tym, jaka muzyka ma lecieć.

Jednak okazuje się, że twórcy mają duże pretensje do tego, ze puszczanie ich utworów w przestrzeni publicznej nie jest w żaden sposób monetyzowane na ich rzecz. Dlatego też administracja Twitcha regularnie banowała za złamanie praw autorskich.

Reklama

Był to ogromny problem dla wielu twórców. W tej chwili na VOD (powtórkach streamów) są wyciszane konkretne utwory, by nie było kłopotów prawnych. Okazuje się, że zawarto porozumienie z Narodowym Stowarzyszeniem Wydawców Muzycznych, czyli zainteresowanym podmiotem. Okazuje się jednak, że niekoniecznie może to zadowalać twórców.

Streamerzy nadal nie będą mogli puszczać muzyki, do których nie mają praw. Jednak twórcy nie będą usuwani z platformy za przypadkowe wyemitowanie podczas transmisji na żywo. Wykluczy to karanie osób, które nie są winne przewinienia. Również klipy będą usuwane, ale użytkownik nie będzie otrzymywał bana. Ten drugi punkt będzie bardzo istotny dla wielu twórców.

Jak na razie nie znamy reakcji influencerów na temat tego porozumienia. Można jednak domniemać, że spodziewali się większych "poluzowań" regulaminu. Jednak może być to początek drogi, która zmieni kwestie praw autorskich na Twitchu.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy