Reklama

Valve planuje Steam.tv - konkurencję dla Twitch?

Steam /materiały prasowe

​Wszystko wskazuje na to, że po odświeżeniu systemu komunikacji między użytkownikami, Valve rzuca wyzwanie nie tylko popularnej aplikacji Discord. W sieci na krótko pojawił się także serwis Steam.tv, zapowiadający się na konkurencję dla Twitch.tv.

W ostatnich miesiącach i latach Twitch.tv stał się nie tylko najpopularniejszą stroną z transmisjami na żywo, ale jednocześnie jedną z najchętniej odwiedzanych stron internetowych w ogóle. W 2016 roku Amazon zakupił serwis za niemal miliard dolarów, co dzisiaj wydaje się być raczej niską kwotą.

Dużą rolę w ogromnym wzroście popularności Twitch.th odegrały produkcje Valve, takie jak Dota 2 czy CS:GO. Liczne transmisje wykreowały współczesne gwiazdy, nie wspominając o turniejach oglądanych przez setki tysięcy osób, by wymienić choćby The International w Dota 2 oraz cykl Major w Counter-Strike: Global Offensive.

Reklama

Wszystko to sprawia, że decyzja Valve o rozpoczęciu prac nad własnym serwisem tego typu nie powinna być większym zaskoczeniem. Firma już w przeszłości zajmowała się podobną tematyką, integrując w swoich produkcjach specjalne zakładki do oglądania transmisji. Nie zdecydowano się jednak na bezpośrednią rywalizację z Twitch.tv.

Dlatego też gracze z podekscytowaniem zauważyli, że Valve zarejestrowało nową domenę: Steam.tv. Zdziwienie były tym większe, gdy po wejściu pod wspomniany adres oczom ukazała się transmisja z meczu w Dota 2 na turnieju The International.

Oglądający mogli zalogować się na swoje konto na Steamie, dzięki czemu otrzymywali dostęp do czatu głosowego oraz do bardziej spersonalizowanych rozmów grupowych z osobami na liście znajomych. Tak szybko jak się pojawił, równie szybko Steam.tv. Zniknęło z sieci. Valve nie potwierdza, ale także nie zaprzecza.

"Pracujemy nad aktualizacją opcji transmisji na Steamie w związku z turniejem finałowym The International w Dota 2. To, co można było znaleźć w sieci, było testem, który nieopatrznie wydostał się na światło dzienne" - napisano w oficjalnym komunikacie do zainteresowanych dziennikarzy.

Czy Valve planuje więc korzystać ze Steam.tv tylko w przypadku swoich gier, czy też otworzy serwis dla wszystkich użytkowników? Tego obecnie nie wiemy, choć warto dodać, że potęga Twitch.tv jest duża, a konkurencja w postaci Mixer od Microsoftu czy YouTube Gaming nie poradziła sobie z rywalizacją.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Steam.tv

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy