Reklama

Cooler Master Sentinel III - szybka i precyzyjna

Cooler Master Sentinel III /INTERIA.PL

Mysz komputerowa to istotny atrybut każdego użytkownika PC. W szczególności gracza, dla którego poszczególne parametry wspierają same umiejętności, nierzadko wpływając na rozwój wydarzeń podczas wirtualnych rozgrywek. Jakie elementy/funkcje najczęściej sprawiają, że o danej myszce można powiedzieć, że nadaje się do grania: rozmiar, waga, czujnik, konstrukcja, oświetlenie?

Cóż, tak naprawdę wszystkie wyżej wspomniane czynniki mogą mniej lub bardziej działać pozytywnie na tego rodzaju sprzęty peryferyjne. Jednak ładny wygląd i efektowne podświetlenie to nie wszystko - pułki sklepowe uginają się od kuszących designem gamingowych gryzoni, które po rozpakowaniu i pierwszym przetestowaniu ma się ochotę oddać z powrotem. Jedna z flagowych myszy gamingowych tajwańskiej firmy Cooler Master Sentinel III na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo okazale, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania.

Zaprojektowana, by dawać max komfortu

Reklama

Trzecia odsłona serii Sentinela zalicza się do grupy myszy ergonomicznych. Wizualnie nie odbiega aż tak bardzo od swojego poprzednika. Na wierzchu myszki umiejscowione zostały standardowe przyciski "lewy" i "prawy", a pomiędzy nimi scroll do przewijania. Przed "kołem" znalazło się miejsca dla dodatkowego przełącznika służącego do wybierania profilu, a tuż za nim kolejne dwa guziki umożliwiają dostosowania czułości. Za nimi zainstalowano mały ekrany OLED, który nie tylko pozwala zobaczyć wybraną wartość DPI, ale wyświetlić własny obraz o wymiarach 32 x 32 pikseli w formacie .bmp. Wspomniany ekran otoczony został obszarem wypełnionym diodami LED, które podświetlić można na rozmaite kolory za pośrednictwem oprogramowania dostępnego na stronie producenta.

W Sentinelu III nie mogło zabraknąć obowiązkowego wyposażenia każdej myszki gamingowej - czyli programowalnych przycisków, którym można przypisać dowolną funkcję w grze - zlokalizowano je na krawędzi bocznej z lewej strony. To bardzo wygodne rozwiązanie - manipuluje się z nimi za pomocą kciuka. Po drugiej stronie znajduje się gładka, wyprofilowana powierzchnia. Na froncie myszy znalazły się dwa "reflektory" - ich podświetlenie można swobodnie konfigurować za pomocą wspomnianego już oprogramowania.

By zapewnić trzeciej generacji Sentinela możliwie najbardziej płynne przemieszczanie po każdej powierzchni, spód myszy pokryty został dwoma podkładkami poślizgowymi, rozlokowanymi na górze i dole. Doskonałym dodatkiem są wymienne ciężarki (pięć sztuk o wadze 4,5 grama każdy) ukryte pod klapą, które pozwalają dopasować wagę akcesorium do własnych preferencji. Całość wieńczy pleciony przewód z pozłacanym złączem USB 2.0.

Pełna kontrola w każdej sytuacji

CM Sentinel III powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Przyciski i sensor działają wzorowo. Użyty w gryzoniu Avago 3988 jest niesamowicie dokładny, responsywny, reaguje na ruch użytkownika tak, jak trzeba. Niezależnie od przeznaczenia - czy mysz służyć będzie wyłącznie do grania czy innych prac biurowych, Sentinel świetnie sprawdzi się w każdym zadaniu. Precyzja i dokładność Avago jest wzorowa. Co prawda na rynku są myszki, które oferują większe wartości niż dostępna w Sentinelu III, ale te dostępne w CM (maksymalny poziom czułości w ustawieniach to 6400 DPI) są całkowicie wystarczające.

Dostosowanie to słowo klucz w tym wypadku - Cooler Master zadbał o to, aby dosłownie każdy element można było zmodyfikować, co powinno przypaść do gustu najbardziej wybrednym użytkownikom. Oprogramowanie, które można pobrać ze strony producenta dedykowane Sentinelowi III zostało zaprojektowane w taki sposób, by użytkownik mógł korzystać z niego w możliwie najbardziej intuicyjny sposób. Menusy są przejrzyste i zrozumiałe. Za ich pomocą można zmieniać funkcje poszczególnych przycisków, przełączać kolory diod LED, czy konfigurować makra w razie potrzeby. Aplikacja pozwala także na zmianę ustawień czujnika, możemy wpływać na szybkość dwukrotnego kliknięcia, a nawet pozwala tworzyć kopie zapasowe i zarządzać profilami. Jest prosta w użytkowaniu i daje maksimum funkcjonalności.

Kombinacja doskonała

Blaty stołów i biurek często pokryte są materiałami, które niekoniecznie muszą współpracować z nowoczesnymi gryzoniami. W jaki sposób można jeszcze bardziej poprawić komfort użytkowania i wpłynąć pozytywnie na sytuację po drugiej stronie ekranu monitora? Zapewniając myszce odpowiednią powierzchnię, po której będzie mogła swobodnie się poruszać.

Wybór jest kosmicznie duży. A jeszcze kilka lat temu ten rodzaj akcesorium dla graczy nie odróżniał się tak bardzo od swoich standardowych odpowiedników. Ot kawałek pianki pokrytej tkaniną ozdobioną logotypem lub artem z popularnej gry. Jednak to już przeszłość. Peryferyjny sprzęt ewoluował wraz z popularnością gier multiplayerowych i profesjonalizacją tego sektora. Dobra podkładka pod mysz to ważny element zestawu.

Ciekawą propozycją jest Cooler Master RGB Hard Gaming Mousepad - wygląda całkiem zwyczajnie, ale to tylko pozory. Teksturowana, twarda powierzchnia RGB Hard Gaming Mousepad wykonana została z aluminium pokrytego silikonem o niskim współczynniku tarcia - to wszystko, by zapewnić bezbłędną współpracę zarówno z myszkami wyposażonymi w sensory optyczne jak i laserowe. Pod spodem rozlokowano pięć dużych gumek, które zapobiegają ślizganiu się podkładki nawet podczas intensywnych ruchów. Dla zwiększenia trwałości tajwańska firma użyła plecionego przewodu, który po podłączeniu do źródła zasilania podświetla podkładkę po bokach oraz logo Cooler Master. Użytkownicy mogą wybierać spośród dziewięciu różnych ustawień efektów. Przycisk dotykowy umożliwia przełączanie między kolorami podświetlania LED.

Wymiary "dywanika" wynoszą 350 x 264 mm przy grubości dwóch milimetrów i masie około 800 gramów. Do obsługi funkcji podświetlenia LED udostępniony został moduł na górze akcesorium, który jest podłączony za pośrednictwem kabla USB o długości 1,6 metra. 

Podsumowanie

Firma Cooler Master świetnie spisała się, projektując trzecią generację flagowego sprzętu peryferyjnego. Sentinel III ma bardzo funkcjonalny design. Tylne "wybrzuszenie" sprawia, że mysz doskonale układa się w dłoni, pozwalając na długie godziny użytkowania bez uczucia jakiegokolwiek dyskomfortu. Cena Sentinela III oscyluje wokół kwoty 200 złotych - to doskonały stosunek ceny  do możliwości, jakie oferuje.

To jedno z tych urządzeń, na które ciężko zarobione pieniądze nie będą odżałowane po powrocie do domu i uruchomieniu urządzenia. Cooler Master zaoferował mysz z wyjątkową wydajność w bardzo rozsądnej cenie. Cooler Master RGB Hard Gaming Mousepad zapewnia dodatkowo płynne ruchy myszą. Nie jest bardzo gruba, za to wystarczająco szeroka, aby wygodnie poruszać gryzoniem, bez konieczności ciągłego odrywania myszy. Oba urządzenia peryferyjne tworzą duet doskonały, które niejednokrotnie pomoże w zdominowaniu tablicy wyników ulubionej gry.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Cooler Master

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy