Reklama

Razer Zephyr: Wyjątkowa maska na twarz trafiła do sprzedaży!

​Długo oczekiwana maska ochronna Razer Zephyr RGB jest już dostępna na rynku. Projekt na przestrzeni roku od ogłoszenia zostało mocno przemodelowany - czy zostanie zaakceptowany przez fanów elektronicznej rozrywki?

Od pierwszego ogłoszenia maski Razera (początkowo Projectu Hazel) minął prawie rok, ale amerykańska firma dotrzymała słowa i innowacyjne urządzenie w końcu zostało udostępnione szerszej publiczności. Razer już od dawna przestał być kojarzony wyłącznie z produkcją sprzętu peryferyjnego dla graczy.

Wachlarz oferowanych urządzeń na przestrzeni lat mocno się rozszerzył o takie gadżety, jak choćby kontrolery i etui do smartfonów, smart okulary, fotele czy oświetlenie LED. Amerykanie starają się zręcznie reagować na sytuację rynkową, w związku z pandemią koronawirusa postanowili zrobić krok w kierunku zadbania o zdrowie swoich klientów.

Reklama

Maska Razer Zephyr wygląda obłędnie - w oczy rzuca się zewnętrzne oświetlenie RGB umiejscowione na podwójnych wentylatorach dolotowych (dwie prędkości działania) oraz wewnętrzne LED'y zainstalowane w okolicach ust, które mają podświetlać twarz użytkownika.

Efekt robi wrażenie, tym bardziej, że konstrukcja jest transparentna, w dodatku pokryta specjalną powłoką, która uniemożliwia zaparowanie. Całość podobno jest wystarczająco lekka, by móc swobodnie korzystać z maski np. podczas biegania. Prawdopodobnie jest to zasługa pominięcia instalacji głośników, które na wczesnym etapie projektu miały być integralną częścią urządzenia.

Razer Zephyr jest już dostępny dla zachodnich fanów elektronicznej rozrywki w dwóch konfiguracjach:

  • zestaw podstawowy - kosztuje 99,99 dolarów i zawiera maskę, torbę do noszenia, przewód ładujący USB-C, środek przeciwmgielny w sprayu i trzy zestawy wymiennych filtrów N95
  • zestaw poszerzony - kosztuje 149,99 dolarów i zawiera wszystko to, co zestaw podstawowy + 33 dodatkowe filtry.

Filtry na wymianę będą oczywiście dostępne także dostępne w sprzedaży osobno, w paczkach po 10 egzemplarzy każdy. Do produkcji Zephyra użyto podwójnie zabezpieczonych filtrów klasy N95 o potwierdzonej laboratoryjnie skuteczności filtracji na poziomie 99%. Mają one zapewniać ochronę wdychanego, jak i wydychanego powietrza.

Chociaż Razer Zephyr został ujawniony podczas pandemii COVID-19, to warto mieć na uwadze, że maska nie jest urządzeniem medycznym, nie była jeszcze specjalnie przetestowana pod kątem komórek koronawirusa, co producent stara się komunikować od samego początku.

DXter

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy