Reklama

Reklama

Blizzard i widzowie Twitcha zaprojektują mapę, która trafi do Overwatcha 2

Blizzard wpadł na ciekawy pomysł zaangażowania społeczności w rozwój Overwatcha 2. Widzowie Twitcha będą niedługo mieli okazję stworzyć własną mapę, która może zasilić w przyszłości map pool gry.

Wielokrotnie widzieliśmy już różne projekty, które angażowały do "pracy" użytkowników Twitcha. Za pomocą czatu widzowie przechodzili już Pokemony, stawali się częścią organizowanych przez streamerów wydarzeń i mieli bezpośredni wpływ na przebieg streama.

Podobną interakcję pomiędzy streamerem a widzami planuje wykorzystać niedługo Blizzard. 22 grudnia o 2:00 polskiego czasu odbędzie się specjalna transmisja, podczas której Dion Rogers i Aaron Keller wspólnie z widzami zaprojektują mapę Overwatcha 2. Deweloperzy mają wykorzystać do tego wewnętrzne narzędzia Blizzarda.

Reklama

Keller i Roger nie zobowiązali się niestety dosłownie do przeniesienia stworzonej mapy do standardowej wersji gry, ale zostało to zasugerowane w jednej z wypowiedzi. "Kto wie? Może stworzymy coś, gdzie będziemy mogli zagrać w przyszłości" - napisał w pewnym momencie Keller, zapowiadając nadchodzące wydarzenie.

Wiele zależeć będzie prawdopodobnie od tego, na ile poważnie podejdą do tego wydarzenia widzowie Twitcha. Blizzard ewidentnie bierze jednak pod uwagę przeniesienie projektu swojej społeczności do Overwatcha 2. Wielu fanów trybu Arcade na pewno chętnie przetestowałoby efekt wspólnej pracy tysięcy widzów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard Entertainment

Reklama