Reklama

Reklama

Twitch pracuje nad mniej inwazyjnym sposobem wyświetlania reklam

​Jeszcze niedawno mówiło się, że Twitch pracuje nad reklamami, których nie dałoby się w żaden sposób ominąć albo zablokować. Platforma chyba uznała, że to zły pomysł i zmienia swoje podejście.

Twitch najwyraźniej szuka sposobów na odświeżenie swojego programu reklamowego, kładąc większy nacisk na nowy sposób wyświetlania reklam, który nie będzie tak dotkliwie przerywał streamów, a co za tym idzie spotka się z mniejszą krytyką ze strony widzów.

Wcześniej w siedzibie Twitcha mocno promowana była idea integrowania reklam ze streamem w taki sposób, by tych pierwszych nie dało się pominąć ani zablokować. Wywołało to jednak falę oburzenia ze strony widzów, na którą władze Twitcha nie mogły zostać obojętne.

Reklama

Przerwa na reklamę

Jeden z największych problemów reklam na Twitchu, zdaniem widzów oczywiście, to ich inwazyjna natura - widzowie są bowiem na Twitchu po to, by oglądać treści streamerów, możliwie jak najrzadziej przerywane reklamami.

Twitch we wpisie na stronie swojego supportu ujawnił plany, w myśl których planuje korzystać z nowego systemu, który powinien rozwiązać ten problem.

Stream i reklama będą teraz jednością - dosłownie

Zamiast dotychczasowych reklam, pojawiających się znikąd, widzowie zobaczą niedługo tzw. “Stream Display Ads", czyli maksymalnie 15-sekundowe materiały, wyświetlane na kanałach, ale w taki sposób, że podstawowa transmisja cały czas będzie widoczna oraz słyszalna. Z punktu widzenia streamerów nic się nie zmienia - nie będą nawet musieli nic robić, żeby skorzystać z nowego systemu. Całość wyjaśnia również wątek na twitterze:

Od grudnia zacznie się etap eksperymentów z nowym systemem. Najpierw będą je widzieli tylko niektórzy, wybrani widzowie. Reklamy w nowym systemie mogą mieć różną długość, bo Twitch chce zbadać jaki format sprawdzi się najlepiej.

Wiadomo jednak, że powinny być bardzo krótkie. Oczywiście jeśli streamer zdecyduje, że na jego kanale nie będą wyświetlane żadne reklamy, to widzowie nie zobaczą nawet tych wyświetlanych nowym systemem.


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv

Reklama