Reklama

Reklama

​Call of Duty: Warzone 2 - powraca Gułag w pierwotnej wersji 1 vs 1

Wraz z ubiegłoroczną listopadową premierą gry Call of Duty: Warzone 2, krytyka spadała szczególnie na jedną, konkretną mechanikę, którą pokusili się zaimplementować w tej produkcji deweloperzy. Teraz Infinity Ward podjęło decyzję o przywrócenie pierwotnej wersji funkcji.

Chodzi mianowicie o Gułag w wersji 2.0 i kontrowersje związane z tą mechaniką. Nie brak było opinii, że producenci gry najzwyczajniej w świecie przeszarżowali z chęcią zmian, które w tym przypadku nie wpasowały się w gusta wiernej społeczności gry, rodząc przy tym sporo niesprawiedliwości podczas rozgrywki.

Gułag 2.0 opierał się na tym, że polegli na polu walki żołnierze trafiali do więzienia, gdzie przystępowali do rywalizacji, nie 1 versus 1, jak było to w oryginalnej części popularnego battle royale’a, a 2 versus 2, co generowało zarówno sporą dawkę losowości, jak i sporo nieuczciwości (nie wiadomo, na jakiego partnera trafimy w Gułagu). Wygrany duet mógł ponownie wrócić na główną mapę gry i otrzymywał kolejną szansę rehabilitacji się na polach walki.

Reklama

Najwyraźniej Infinity Ward mocno wsłuchało się w krytykę i opinie graczy. Na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych producenci najnowszych gier z serii Call of Duty poinformowali, że Gułag w oryginalnej formie czyli 1 versus 1 powróci już w drugim sezonie gry. Ten po poślizgu czasowym ma zadebiutować już 15 lutego bieżącego roku.

Czy opisywane w tym materiale zmiany wpłyną na inne postrzeganie Call of Duty: Warzone 2? Do tej pory na grę spadło bardzo wiele krytyki. Oprócz cierpkich słów wobec gameplayu gorzko krytykowano również liczne błędy i problemy techniczne, a także mapę i system działania broni.

Wszystko, co powyższe, łatwo potwierdzają recenzje i opinie graczy na platformie Steam, gdzie przy Warzone 2 figuruje zaledwie 34% pozytywnych not.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Warzone 2

Reklama