Reklama

Cristiano Ronaldo promuje esportowe wydarzenie!

Cristiano Ronaldo po styczniowym transferze do ligi arabskiej zrezygnował ostatecznie z gry na europejskich arenach ligowych. Portugalczyk zarabia w Arabii Saudyjskiej ogromne pieniądze. Teraz zdecydował się na promowanie wielkiego wydarzenia esportowego w tymże kraju.

Kraje arabskie coraz mocniej inwestują w esport

Od wielu lat jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że bogaci przedstawiciele krajów arabskich inwestują w sport. Katarczycy czy Saudyjczycy bardzo chętnie kupują europejskie kluby piłkarskie, by czynić z nich potęgę. Najjaśniejsze przykłady to francuskie Paris-Saint Germain oraz Manchester City - aktualny mistrz Anglii i triumfator w Lidze Mistrzów. Fundusz powiązany z rządem Arabii Saudyjskiej kilkanaście miesięcy temu sfinalizował także przejęcie pakietu większościowego Newcastle United. Transakcja ta spotkała się z licznymi protestami, ale i tak doszła do skutku.

Reklama

Co ciekawe, zaangażowanie Arabii Saudyjskiej czy Kataru nie sięgało do tej pory esportu, a przynajmniej nie były w tamtym rejonie świata organizowane czołowe turnieje. W ubiegłym roku Arabia Saudyjska kupiła ESL oraz FACEIT. Teraz planowany jest wielki festiwal gier i esportu. Wydarzenie zyskało właśnie bardzo znanego ambasadora.

Słynny piłkarz ambasadorem gamingowo-esportowego eventu

Mowa o Gamers8 - turnieju CS:GO z pulą o wysokości 1 miliona dolarów, który odbędzie się w stolicy Arabii - Rijadzie. Wystąpi tam 16 drużyn z całego świata. W stawce znalazły się m.in. takie formacje, jak: FaZe Clan, G2 Esports, Heroic, Team Liquid czy fnatic. Nie zabraknie także polskiej formacji - 9INE, która awansowała do rozgrywek dzięki udanym kwalifikacjom.

Na festiwalu będzie można również zobaczyć Tekkena, Fortnite: Battle Royale, Rainbow Six: Siege czy FIFA 23. Suma nagród dla wszystkich turniejów wynosi zawrotne 45 milionów dolarów. Włodarze nie szczędzili także przy doborze ambasadorów. Jest nim sam Cristiano Ronaldo, który promuje rozgrywki w swoich mediach społecznościowych. Niewykluczone także, że występujący w tamtejszej lidze Ronaldo ma zapisane w kontrakcie promowanie tego typu wydarzeń. Festiwal Gamers8 trwa od 6 lipca aż do 27 sierpnia. Turniej CS:GO odbędzie się w dniach 16-20 sierpnia.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Cristiano Ronaldo
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy