Reklama

Reklama

​CS:GO. Oto najlepiej zarabiający zawodnik. Przebił barierę 2 mln dolarów

Duńczyk Peter "dupreeh" Rasmussen został pierwszym profesjonalnym zawodnikiem Counter-Strike: Global Offensive, który przeforsował magiczną barierę 2 mln dolarów zarobku ze wszystkich esportowych turniejów, w których występował.

dupreeh z 2 mln zarobku w CS:GO

Ponad dekadę musieliśmy czekać na historyczną chwilę przekroczenia przez któregoś z graczy zarobku rzędu 2 mln dolarów. Sztuka ta udała się "dupreehowi", który w barwach Vitality zwyciężył w turnieju ESL Pro League Season 16 po emocjonującym pięciomapowym niedzielnym pojedynku z Teamem Liquid.

Do laureatów rozgrywek powędrowało okrągłe 200 tys. dolarów. Oczywiście odpowiednia część trafiła do wspomnianego Duńczyka. Według serwisu Esportsearnings "dupreeh" zarobił przez całą swoją karierę 2,014 mln dolarów i tym samym jest pierwszym profesjonalnym zawodnikiem CS:GO, który przebił barierę 2 mln ze wszystkich gaż turniejowych.

Reklama

Dania potęgą w CS:GO

Rywalizacja o to miano trwała do samego końca, bowiem Rasmussenowi po piętach deptało kilku innych utytułowanych i wciąż świetnie dysponowanych graczy. Jednym z nich jest Andreas "Xyp9x" Højsleth, który również chwali się imponującym zarobkiem na poziomie 1,975 mln dolarów. Niestety Astralis, czyli formacja, której barwy reprezentuje, zajęła miejsca 13-16 na zwieńczonym w ten weekend turnieju, więc finalnie wyścig w przeforsowaniu dwumilionowej bariery wygrał "dupreeh".

Warto jeszcze na końcu wspomnieć, że wśród dziesięciu najlepiej zarabiających zawodników Counter-Strike: Global Offensive znajdziemy aż sześciu Duńczyków. Wydaje się, że ich hegemonię może przerwać tylko jedna postać, Alexander "s1mple" Kostylev, uważany za najlepszego obecnie gracza na świecie.

Fenomenalny Ukrainiec dzierży obecnie zaszczytne 5. miejsce w kategorii zarobkowej z wynikiem 1,663 mln. Do lidera w tym zestawieniu brakuje mu więc blisko 350 tys. dolarów.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy