Reklama

Reklama

CS:GO. "s1mple" szczerze o wojnie. "Kiedy się zaczęła, byliśmy rozbici"

​"Nie wiem, co się stanie z organizacją i wszystkimi zawodnikami (...). Kiedy rozpoczęła się wojna, byliśmy psychicznie rozbici" - powiedział w szczerej rozmowie z serwisem HLT.org wybitny zawodnik CS:GO, Oleksandr "s1mple" Kostylev.

"s1mple" uznawany jest za najlepszego obecnie gracza na profesjonalnej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Ukrainiec partycypuje w organizacji Natus Vincere, która budowana jest na fundamentach graczy z Ukrainy i Rosji.

Poprzedni rok całkowicie należał do utytułowanej formacji Na’Vi, która święciła triumfy niemal na każdym turnieju, na którym brała udział. Ich łupem padły m.in. największe rozgrywki 2021 roku, czyli PGL Major Sztokholm 2021. Później już było nieco gorzej...

Reklama

Pod koniec lutego bieżącego już roku cały świat stanął na głowie za sprawą dramatycznych sytuacji rozgrywanych na wschodzie. Niestety w naturalny sposób przełożyło się to również na dyspozycję drużyny Natus Vincere.

Ukraińska organizacja obniżyła znacząco loty i na wczesnych, jak na nich etapach zaczęła odpadać z kolejnych turniejów (IEM Katowice, ESL Pro League 15, PGL Major Antwerp 2022).

Utytułowany ukraiński esportowiec szczerze o wojnie i jej wpływie na esportową karierę

Oleksandr "s1mple" Kostylev w najświeższym, szczerym wywiadzie z portalem HLTV.org postanowił opowiedzieć nieco o tym, jak inwazja wojsk Putina przyczyniła się na dyspozycję jego drużyny w kolejnych tygodniach i miesiącach.

"s1mple" przyznał także, że gra na profesjonalnym poziomie, zwłaszcza w obliczu takich wydarzeń jest męcząca. 25-latek nie wyklucza w najbliższej przyszłości czasowego rozbratu z CS:GO, by odpocząć od zmagań i podróży, które wypełniają w dużej mierze jego karierę.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy