Reklama

Reklama

​FIFA 23. Pierwsza kobieta na globalnej okładce gry. Kim jest Samantha Kerr?

Mamy do czynienia z sytuacją absolutnie bezprecedensową. Na globalnej okładce nadchodzącej gry piłkarskiej FIFA 23 pojawi się pierwsza kobieta, australijska napastniczka Samantha Kerr.

Electronic Arts rozdało karty, a przynajmniej pierwszą z nich. Poznaliśmy oficjalną, globalną okładkę wyczekiwanej popularnej piłkarskiej produkcji z serii FIFA. W edycji 23. u boku gwiazdy PSG Kyliana Mbappe pojawi się kobieta. To historyczna sprawa, bowiem płeć żeńska gościła do tej pory tylko na wydaniach regionalnych gry.

Reklama

W poprzednich latach u boku chociażby Lionela Messiego na okładkach pojawiały się: Alex Morgan oraz Christine Sinclair. Te jednak dotyczyły tylko amerykańskiego wydania gry (FIFA 16).

"Dwie fenomenalne siły z przodu. Jedno ostateczne partnerstwo uderzeniowe" napisali deweloperzy z Electronic Arts, prezentując okładkę z Samanthą Kerr i Francuzem - Kylianem Mbappe. Co łączy te dwie postacie? Oboje grają na pozycji napastnika i oboje są utytułowanymi sportowcami.

Samantha Kerr na okładce FIFA 23. Electronic Arts doceniło utytułowaną piłkarkę

Samantha Kerr występuje w barwach Chelsea. 28-latka urodzona w Australii dumnie reprezentuje również barwy tej reprezentacji, gdzie na swoim koncie ma 59 zdobytych goli na 110 występów. Przygoda Kerr z drużyną narodową trwa już od blisko 14 lat, a zaczęła się w momencie występów w U17.

Kerr jest najlepszym strzelcem wszechczasów reprezentacji Australii. Taki sam tytuł przysługuje jej również w National Women’s Soccer League (NWSL) w Stanach Zjednoczonych.

Eksperci określają piłkarkę jako jedną z najlepszych zawodniczek na świecie, znaną i rozpoznawalną ze swojej wytrwałości i szybkości. Dorobek Samanthy Kerr dostrzegło Electronic Arts i wyróżniło kobietę w swojej nadchodzącej, głośnej produkcji.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy