Reklama

Organizacja esportowa Davida Beckhama poszerza działalność

Guild Esports kontynuuje swoją ekspansję na rynku sportu elektronicznego. Niebawem organizacja zatrudni męską dywizję rywalizującą na profesjonalnej scenie gry Counter-Strike.

Guild Esports to firma istniejąca od 2019 roku. Podmiot cieszy się ogromną rozpoznawalnością z uwagi na fakt, że jego współwłaścicielem jest nie kto inny, jak sam David Beckham. Piłkarz posiada udziały w spółce, a dodatkowo dzięki swojej renomie dba o promocję tejże organizacji.

Jakiś czas temu o Guild Esports zrobiło się bardzo głośno. Brytyjska marka zmagała się z olbrzymimi problemami. W jednym półroczu podmiot zanotował stratę na poziomie 5 milionów funtów. Doszło także do redukcji etatów i z pracą w firmie pożegnało się kilkunastu pracowników.

Reklama

Guild zatrudni męską dywizję do rywalizacji w CS 2

Sporo wskazuje jednak na to, że Guild największe problemy ma już za sobą. Organizacja Beckhama w oficjalnej informacji prasowej przekazała, że zamierza zainwestować i zatrudnić nową męską dywizję w grze Counter-Strike. Decyzja ta jest pokłosiem ogłoszenia ze strony Valve o powstaniu nowej produkcji z serii. Chodzi oczywiście o Counter-Strike 2.

Guild wskazało także, że nowy system ekosystemu profesjonalnych turniejów, które odbywały będą się w CS 2, zaoferuje znacznie mniejszy próg wejścia dla esportowych drużyn. "Zbliżająca się premiera Counter-Strike 2 ożywiła zainteresowanie społeczności zarówno grą, jak i jej ekosystemem e-sportowym. Wraz z tym ogłoszeniem firma Valve ogłosiła nowe wymagania dotyczące konkurencyjnego ekosystemu Counter-Strike, które mają znacznie obniżyć koszty wejścia związane z niektórymi turniejami mężczyzn najwyższego poziomu" - wybrzmiał komunikat.

Podmiot, którego współwłaścicielem jest David Beckham, zidentyfikował już możliwości sponsorowania i generowania przychodów nowego zespołu, który ogłoszony zostanie już wkrótce. W pełnym składzie znajdzie się pięciu profesjonalnych graczy oraz trener drużyny.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | David Beckham
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy