Reklama

Reklama

Overwatch 2 bije rekordy na Twitchu z wynikiem niemal 1,5 miliona oglądających

​26 kwietnia wystartowały oficjalne testy beta najnowszej strzelanki od Blizzarda, czyli długo wyczekiwanej produkcji - Overwatch 2. Już po kilkunastu godzinach od rozpoczęcia testów gra osiągnęła niesamowite wyniki oglądalności na platformie Twitch.tv.

Overwatch, czyli pierwsza odsłona zręcznościowego shootera pojawiła się na rynku w 2016 roku. Tytuł wydany przez Blizzard Entertainment wpasował się w gusta szerokiej społeczności graczy. Przez kilka lat cieszył się niesłabnącą popularnością i stale akcentował swoją obecność na rynku sportu elektronicznego.

Nic więc dziwnego, że pogłoski sprzed kilku miesięcy o powstawaniu kolejnej części Overwatcha przyjęły się przez graczy w tak żywiołowy i entuzjastyczny sposób. Fani tej dynamicznej strzelanki musieli uzbroić się w cierpliwość aż do końcówki kwietnia tego roku, kiedy producenci wystartowali z oficjalnymi testami beta.

Reklama

Szybko okazało się, że po uruchomieniu owych testów, Overwatch 2 zaczął notować kapitalne wyniki popularności i oglądalności w największym serwisie streamerskim Twitch.tv.

W szczycie oglądalność uplasowała się na poziomie 1,46 miliona osób na żywo, co w przypadku Overwatcha jest absolutnie rekordowym wynikiem. Poprzedni rekord miał miejsce w styczniu 2018 roku z wynikiem niespełna 500 tysięcy śledzących na żywo.

Tak fenomenalne wyniki Overwatcha pozwoliły mu uplasować się wśród dziesięciu gier z najlepszymi szczytowymi osiągami pod względem oglądalności. Całkowita lista gier prezentuje się następująco:

  1. League of Legends (3,08 mln.)
  2. Fortnite (2,28 mln.)
  3. Minecraft (1,93 mln.)
  4. Counter-Strike: Global Offensive (1,91 mln.)
  5. VALORANT (1,73 mln.)
  6. Dota2 (1,71 mln.)
  7. Call of Duty: Warzone (1,61 mln.)
  8. Overwatch (1,46 mln.)
  9. Rust (1,37 mln.)
  10. Lost Ark (1,27 mln.)
ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | twitch.tv

Reklama