Reklama

Polska legenda dołącza do FaZe Clanu. Będzie dłuższa przygoda?

Filipa "NEO" Kubskiego nie trzeba przedstawiać fanom CS:GO na całym świecie. Legendarny polski zawodnik, zwycięzca wielu turniejów w ostatnich dwóch dekadach wraca na profesjonalną scenę. Polak ma objąć FaZe Clan podczas ważnego turnieju.

"NEO" nieaktywny od roku

Filip "NEO" Kubski od ponad roku był nieaktywnym graczem. Ostatnie spotkania o stawkę rozegrał w czerwcu ubiegłego roku. Było to w barwach formacji HONORIS, którą założył ze swoim wieloletnim partnerem z drużyny - Wiktorem "TaZ" Wojtasem. Niestety wyniki zawodnika, jak i całej drużyny były dalekie od początkowych oczekiwań, Kubski postanowił zawiesić swoją karierę.

Od tego czasu można było oglądać regularnie poczynania zawodnika na jego twitchowym kanale podczas transmisji na żywo. "NEO" streamował głównie w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych. Ostatnio dużo poświęcał czasu na testowanie wersji beta Counter-Strike’a 2. Legendarny polski zawodnik CS 1.6 oraz CS:GO nie zakończył oficjalnie swojej kariery i wielu fanów wierzyło w to, że będzie można zobaczyć Kubskiego jeszcze w roli aktywnego gracza na profesjonalnej scenie.

Reklama

Polska legenda wraca na międzynarodową scenę

Wiele wskazuje na to, że przynajmniej w najbliższym czasie to się nie wydarzy. 34-latek wraca na scenę, ale w roli trenera. Będzie opiekował się formacją FaZe Clanu podczas jednego z najbardziej legendarnych turniejów w historii Counter-Strike’a.

Jako pierwszy tę informację podał serwis dust2.us w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu. Polak był wskazywany jako faworyt do objęcia dywizji CS:GO FaZe Clanu. Kubski w przeszłości występował w roli zawodnika FaZe Clanu od maja do września w 2019 roku. Teraz powraca, gdyż musi zastąpić Roberta "⁠RobbaN⁠" Dahlströma, który po siedmiu latach zakończył zawodniczą karierę. Informację serwisu dust2.us potwierdziło HLTV.org.

Jak na razie "NEO" będzie szykował taktyki na turniej IEM Cologne 2023. Jak na razie nie wiadomo, czy Polak będzie na dłużej trenerem zawodników FaZe. Niektóre źródła podają, że Clan szuka szkoleniowca na stałe, więc bardzo prawdopodobne, że nim zostanie właśnie Kubski. Polscy kibice będą zatem trzymać kciuki za FaZe Clan podczas niemieckiego turnieju. Nad Wisłą formacja uwielbiana jest od dawna, więc przyjście "NEO" tylko zwiększy zaangażowanie kibiców we wspieranie tej drużyny.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy