Reklama

Kiedy premiera Counter-Strike 2? Czego możemy się po niej spodziewać?

Counter-Strike 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier roku. Kiedy możemy oczekiwać debiutu tej produkcji? Co przygotowali producenci z Valve i jakich nowości możemy się spodziewać?

CS:GO bije rekord za rekordem

Counter-Strike to chyba najbardziej uznana seria dynamicznych taktycznych strzelanek w historii gier. Pierwsze wydanie gry pojawiło się na rynku już ponad dwie dekady temu. Teraz cały czas rosnącą popularnością cieszy się wypuszczony w 2012 roku Counter-Strike: Global Offensive.

Z CS:GO jest jak z winem - im starsze tym lepsze. W kwietniu bieżącego roku ten FPS posiadał blisko 30 milionów aktywnych graczy, z kolei na początku maja strzelanka zanotowała rekord jednocześnie zalogowanych graczy na poziomie ponad 1,8 mln użytkowników.

Reklama

Finalnie ten rok dla całej serii ma być przełomowy. Valve oficjalnie ogłosiło powstanie Counter-Strike 2, którego fundamentem będzie silnik Source 2. Niestety tylko garstka graczy ma dostęp do trwających zamkniętych testów w tej strzelance. Jednak nie warto się aż nadto martwić, bowiem tytuł może zadebiutować już niebawem.

Counter-Strike 2 - kiedy premiera na rynku?

Podczas ogłoszenia CS 2 i oficjalnej prezentacji nadchodzących nowości, producenci z Valve poinformowali, że produkcja zagości w okresie letnim. W praktyce oznacza to, że jeśli deweloperom uda się uniknąć poślizgów czasowych, to "okienko" potencjalnego debiutu klaruje się między połową czerwca, a samą końcówką września.

Warto w tym miejscu dodać, że w najbliższych tygodniach rozegrane zostaną kolejne duże turnieje esportowe w CS:GO. Za kilka dni rusza IEM Dallas 2023 z pulą 250 tys. dolarów. W czerwcu oczy CS’owego świata zwrócą się w kierunku BLAST Premier Spring Final 2023. W lipcu na fanów strzelanki w wymiarze esportowym czeka kolejna gratka - powrót do IEM Kolonia, cyklicznych prestiżowych rozgrywek.

Nie do końca jednak wiadomo, czy zaplanowane zmagania mogą w jakikolwiek sposób pokrzyżować potencjalny debiut Counter-Strike 2. Wydaje się, że nie, zważając na fakt, że nawet po premierze wyczekiwanej strzelanki turnieje w CS:GO nadal mogą być jeszcze przez pewien czas rozgrywane.

Co nowego w Counter-Strike 2?

Counter-Strike 2 wprowadzi sporo nowości, a w pewnych aspektach nawet rewolucji. Przede wszystkim gra będzie w pełni darmowa, a wszystkie przedmioty kosmetyczne znajdujące się w ekwipunkach graczy CS:GO płynnie przejdą do nadchodzącej strzelanki CS 2.

Poprawie ulegnie szata graficzna na wszystkich tak naprawdę mapach. W tym przypadku możemy jednak mówić o delikatnym podrasowaniu aspektów wizualnych. Mapy dostępne w CS:GO będą w pełni grywalne w CS 2, więc nie musicie się martwić, że zabraknie waszych ulubionych plansz.

Spore zmiany czekają granat dymny, podstawowy przedmiot w ekwipunku. Smoke tworzył będzie dynamiczne obiekty wolumetryczne integrujące się ze środowiskiem. W praktyce dym z granatu można rozpraszać np. pociskami czy eksplozjami. Dym może mieszać się także z innymi elementami.

Valve planuje zaimplementować nowy system na serwerach o nazwie subtick, który będzie zamiennikiem do znanego tickrate. W rzeczywistości poruszanie się i strzelanie będzie płynniejsze niż w CS:GO. CS 2 postawi większy nacisk na efekty - animacje kul, eksplozji, rozprysku łusek czy krwi będą realistyczniejsze niż w poprzedniej odsłonie serii. Usprawnienia dotkną także animacji wody czy lecących granatów.

Wszystko co powyższe możliwe jest dzięki silnikowi Source 2. Nie jest to już najnowsze na rynku narzędzie, ale względem CS:GO z całą pewnością wprowadzi sporo świeżości i usprawnień.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike 2 | Valve
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy