Reklama

Reklama

Rainbow Six: Anonymo z awansem do wielkiego finału!

​W sobotę rozegrane zostały dwa kolejne spotkania w ramach fazy pucharowej Polish Cup w Rainbow Six: Siege. Na serwerze starły się ze sobą formację PACT-u ze SKILLSTARS.pro oraz Anonymo Esports z ESCĄ Gaming. Nie zabrakło wielkich emocji i zwrotów akcji. Zapraszamy do podsumowania wydarzeń.

PACT - SKILLSTARS.pro

Faworytem meczu było teoretycznie SKILLSTARS. Ta formacja zakończyła fazę zasadniczą na drugim miejscu, zaś PACT o dwie lokaty niżej. Po czternastu kolejkach różnica punktowa wyniosła cztery "oczka", więc nie można mówić o jakiejś przepaści pod tym względem. Dlatego półfinałowy pojedynek dolnej drabinki zapowiadał się niezwykle interesująco i emocjonująco. Stawką było pozostanie w walce o tytuł Polish Cup 2022. Przegrany tracił tę szansę.

Mapa Villa wybrana została przez PACT, lecz nie widać było tego na serwerze. To SKILLSTARS pokazywało się ze znacznie lepszej strony. Drużyna ta była lepiej zorganizowana, skuteczniejsza, co przekładało się na zdobycze punktowe. Po pierwszych sześciu rundach SKILLSTARS.pro wygrywało 4:2, co było małą niespodzianką.

Reklama

Po wznowieniu gry PACT jednak popisał się znakomitą formą. Wygrał aż pięć rund, oddając przeciwnikowi tylko jedną. Fantastyczny powrót zaowocował tym, że "PACT-owicze" wygrali 7:5 i znacznie przybliżyli się do awansu. Jednak warto pamiętać, że grali na wybranej przez siebie mapie.

SKILLSTARS jednak nie załamało się utratą prowadzenia na Villi i na drugiej lokacji - Bank było już pewną siebie formacją. Bardzo mocno kroczyli do zwycięstwa, wygrywając w kolejnych rundach i nie dając żadnych szans PACT-owi. Starcie na mapie Bank zakończyło się wysokim zwycięstwem SKILLSTARS.pro, bo aż 7:1. Był to fantastyczny powrót, a o zwycięstwie miała zadecydować potyczka na Chalet.

Tam przebieg był wręcz bliźniaczy do tego, co widzieliśmy na Bank. SKILLSTARS miało pod swoją kontrolą dosłownie wszystko, co się działo na serwerze. Przebieg i nawet wynik był identyczny, jak w poprzedniej rozgrywce. SKILLSTARS ponownie rozgromiło przeciwnika aż 7:1 i tym samym zachowało szansę na grę w wielkim finale. PACT musiał pożegnać się z Polish Cup 2022.

Anonymo Esports - ESCA Gaming

Mecz dwóch zwycięzców podczas pierwszego dnia fazy play-off Polish Cup 2022 zapowiadał się znakomicie. Oczywiście znacznym faworytem była formacja Anonymo, która w pył rozniosła wszystkie inne drużyny w pierwszej rundzie.

Mecz na mapie Bank rozpoczął się po myśli Anonymo. Drużyna ta prowadziła 4:2 po sześciu odsłonach i wydawało się, że pewnie pokona ESCĘ na swojej mapie. Tak się jednak nie stało. Formacja ESCY Gaming podniosła się i w drugiej połowie meczu odrobiła poniesione wcześniej straty. Doprowadziła tym samym do dogrywki. Tam lepsi byli gracze Anonymo, którzy po zaciętym pojedynku wygrali 8:7.

Na Clubhouse ESCA zdecydowanie lepiej się czuła i udowadniała to wynikiem. Trzecia ekipa rundy zasadniczej bardzo dobrze radziła sobie z faworytem meczu. Prowadziła dwoma punktami po sześciu rundach. W drugiej połowie ESCA nie zwiększyła przewagi, ale też jej nie straciła. Ostatecznie wygrała 7:5 i doprowadziła do wyrównania w całym spotkaniu.

Na Kafe Dostoyevsky mieliśmy od samego początku bardzo wyrównany bój. Obie drużyny grały w ten sposób, by przeciwnik nie zdobył przewagi umożliwiającej wygranie całego spotkania. Na półmetku na tablicy widniał remis 3:3. Dopiero później Anonymo włączyło "drugi bieg". Wygrało 7:5 i tym samym awansowało do wielkiego finału. ESCA w niedzielę podejmie SKILLSTARS.pro i zwycięzca tego pojedynku zagra w meczu o mistrzostwo Polish Cup z Anonymo Esports.

Najlepsze tematy