Reklama

Reklama

Modern Warfare 2 z najlepszym debiutem w historii całej serii Call of Duty

Modern Warfare 2 debiutował dokładnie trzy dni temu i już święci triumfy. Najnowsza strzelanka od Infinity Ward i Activision zanotowała najlepszą premierę na platformie PlayStation - jeśli chodzi o wszystkie gry z kultowej już serii Call of Duty.

Call of Duty: Modern Warfare 2 odnosi ogromny sukces

Taki obrót sprawy można było w dużej mierze przewidzieć. Gracze, którzy pokusili się o zakup MW 2 w wariancie pre-order, otrzymali wcześniejszy dostęp do kampanii fabularnej gry. Ta chwalona była za bardzo wiele rzeczy. Ci, którzy mieli okazję ją wcześniej rozegrać, rozpływali się nad szczegółowością, dopracowaniem, kapitalną warstwą wizualną i wysokim poziomem płynności rozgrywki.

Już przed samą premierą Modern Warfare 2 cieszył się (m.in.) na Steamie dużą popularnością wśród graczy. Zapowiedzi i działania marketingowe napędziły sprzedaż do takiego stopnia, że teraz zarówno deweloperzy z Infinity Ward, jak i samo PlayStation mają powody do otwierania szampana.

Reklama

Na oficjalnym profilu na Twitterze PlayStation opublikowano oficjalne gratulacje kierowane wobec wspomnianego studia Infinity Ward oraz do wydawców z Activision. Call of Duty: Modern Warfare 2 okazał się ogromnym sukcesem i jest to tym samym największa premiera na konsoli od Sony w całej historii istnienia marki Call of Duty.

Wokół samej serii Call of Duty zrodziło się w ostatnim czasie sporo kontrowersji. Wszystko to rozgrywało i tak naprawdę nadal rozgrywa się na linii Sony - Microsoft. Japońscy producenci wyrażają obawy o to, że gigant z Redmond uczyni grę ekskluzywnym tytułem tylko na konsole Xbox. Phil Spencer zaprzecza jednak tym teoriom i twierdzi, że zarówno najnowsze Call of Duty, jak i kolejne części serii będą dostępne także dla posiadaczy PlayStation.

Modern Warfare 2 dostępne jest na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Tytuł uruchomicie oczywiście także na Xbox One i Xbox Series X/S oraz klasycznie - na pecetach.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama