Reklama

Reklama

Nowe, niższe ceny w sklepie Overwatch 2. Gracze oczekują kolejnych zmian

Do Blizzarda najwyraźniej dotarła wreszcie krytyka monetyzacji Overwatcha 2. Twórcy zdecydowali się dokonać zmian w cenach nowego sklepu. Dla społeczności wciąż jest to niestety za mało.

Sukces mimo kontrowersji

Wokół premiery Overwatcha 2 było bardzo wiele kontrowersji. Niezadowolenie wśród weteranów wzbudził już fakt, jak niewiele contentu zaoferował w dniu premiery gry Blizzard. Pierwsza gra przez lata pozostawała nieaktywna i kiedy sequel wreszcie ujrzał światło dzienne, zadebiutował bez całego trybu PvE i diametralnych zmian względem poprzednika.

Kiedy przeanalizowano również nową monetyzacja Overwatcha, Blizzard zdawał się znajdować w bardzo ciężkiej sytuacji. Statystyki popularności sequela opublikowane w ostatnim raporcie Activision sugerują jednak, że wielu graczy nie zwraca uwagi na poważne problemy gry. Overwatch 2 w miesiąc zebrał 35 milionów użytkowników, a liczba graczy online każdego dnia jest dwa razy większa niż w jedynce.

Reklama

Nowe ceny w sklepie Overwatcha 2

W nowej aktualizacji sklepu Blizzard zdecydował się zaadresować temat cen skinów. Pojedyncze skiny doczekały się sporych przecen. Deweloperzy chcą prawdopodobnie sprawdzić, jak to obniżenie cen wpłynie na sprzedaż skinów i znaleźć wreszcie optymalną cenę, która będzie optymalna zarówno dla użytkowników, jak i wydawcy.

Ponadto bazowe skiny można teraz kupować za Legacy Credits, walutę posiadaną przez graczy Overwatcha 1. Jak słusznie zauważyli już jednak użytkownicy Reddita, skiny sezonowe odblokować można tylko za prawdziwe pieniądze.

Najlepsze tematy

Reklama