Reklama

Reklama

Overwatch 2 podwaja rekord liczby graczy poprzednika w zaledwie miesiąc

Jeżeli martwicie się, że Overwatch 2 może nie cieszyć się zbytnią popularnością, możecie przestać. Activision właśnie poinformowało o 35 milionach graczy, które dołączyły do gry w pierwszym miesiącu.

Kontrowersje wokół Overwatcha 2

W oczach weteranów serii Overwatch 2 nie jest zbyt udanym sequelem. Wielu graczom brakowało contentu, gra zadebiutowała w końcu bez długo wyczekiwanego trybu PvE. Chociaż usunięcie jednego tanka i balans większości postaci wyszedł całej grze na dobre, zdaniem fanów zmieniło się zbyt mało, żeby nazywać grę sequelem.

Największe kontrowersje wzbudziła oczywiście monetyzacja Overwatcha 2. Miejsce loot boxów zajął sklep z cyfrowymi atrakcjami i nagle wszystko, co w płatnym OW1 można było odblokować, teraz jest dostępne w różnych zestawach wycenionych nawet na kilkadziesiąt Euro.

Reklama

Imponująca liczba graczy

W poniedziałek, 7 listopada pojawił się nowy raport finansowy Activision Blizzard za trzeci kwartał 2022 roku. Znajduje się tam wiele informacji o większości znanych marek wydawcy. Wśród nich pojawiła się wzmianka o 35 milionach użytkowników, którzy weszli do gry w pierwszym miesiącu. Dla porównania, Overwatch 1 miał 15 milionów graczy po trzech miesiącach.

Gdyby tego było mało, społeczność Overwatcha 2 zdaje się być dużo bardziej aktywna. Podczas raportu Activision wspomniało, że liczba graczy logujących się każdego dnia jest dwa razy większa niż w poprzedniej części. Mamy więc za sobą solidną dawkę kontrowersji, ale ostatecznie gra przyciągnęła dziesiątki milionów graczy i może zostać z nami na długo.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy