Reklama

​Overwatch 2. Activision Blizzard tworzy programy przyjazne grupie LGBTQ+

Defense Matrix, Caster Camp, Challenger’s Cup - oto trzy całkowicie nowe programy tematyczne wdrażane przez Activision Blizzard we współpracy z Overwatch League. Cel? Tworzenie otwartego i przyjaznego środowiska dla niedostatecznie reprezentowanych płci w grze Overwatch.

Premiera Overwatch 2 nadciąga dużymi krokami. Oficjalny debiut sequela popularnego dynamicznego shootera będzie miał miejsce już 4 października. Przypomnijmy, że w odróżnieniu od pierwszej odsłony gry, w dwójkę zagracie całkowicie za darmo, bowiem deweloperzy zdecydowali się przejść na model free-to-play w przypadku tej produkcji.

Activision Blizzard startuje z nowymi inicjatywami. Zyska na tym społeczność LGBTQ+

Debiut Overwatcha 2 to idealna okazja dla wydawców z Activision Blizzard do wdrożenia zupełnie nowych programów integracyjnych, których zadaniem jest koncentrowanie się na równości, widoczności, transparentności i wsparciu społeczności mniejszościowych w grze.

Reklama

Z tego tytułu Overwatch we współpracy z Overwatch League (OWL) uruchamia aż trzy nowe inicjatywy: Defense Matrix, Caster Camp oraz Challenger’s Cup. Ten pierwszy program ma działać jako system chroniący integralność rozgrywki i promować pozytywne zachowania w Overwatch 2.

Caster Camp to z kolei idealna okazja do promowania nowych komentatorów i casterów wspieranych przez profesjonalistów w swoim fachu. Program dedykowany osobom ze społeczności LGBTQ, które pod opieką fachowców mogą podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności.

Challenger’s Cup, czyli ostatnia już inicjatywa, to specjalne rozgrywki przeznaczone dla wszystkich niedostatecznie reprezentowanych płci. By przystąpić do turnieju, należy wziąć udział w procesie weryfikacyjnym (na oficjalnej stronie). Nie ma w tym przypadku miejsc gwarantowanych, a pracownicy Blizzarda zgłoszą się i wybiorą jedynie niektóre osoby.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Activision Blizzard