Reklama

Reklama

​CS:GO. Nowa aktualizacja w grze - zmiany użytkowania M4A1-S oraz modyfikacje map

Połowa czerwca przyniosła wszystkim graczom Counter-Strike: Global Offensive dosyć nieoczekiwaną, dużą aktualizację do gry. Nastąpiła zmiana w użytkowaniu popularnego ostatnimi czasy karabinu M4A1-S. Szereg zmian dotknął także map: Ancient. Inferno, Vertigo i Cache.

O tym, że aktualizacje w kultowej strzelance od Valve nie mają miejsca tak często jak w wielu konkurencyjnych produkcjach jak np. Valorant, Apex Legends czy Fortnite, wiemy nie od dzisiaj. Tym bardziej update z 15 czerwca odbił się szerokim echem wśród społeczności sportu elektronicznego.

Karabin M4A1-S osłabiony. Nadal będzie chętnym kąskiem dla graczy?

Duże zmiany pojawiły się w odniesieniu do karabinu M4A1-S. Tutaj nastąpiła redukcja liczby pocisków w jednym magazynku z 25 na 20. Z kolei rezerwę amunicji powiększono do 80. Broń ta w ostatnich kilkunastu miesiącach cieszyła się dużą popularnością i była wybierana przez profesjonalnych graczy częściej niż klasyczny M4A1 bez tłumika.

Reklama

O osłabienie wspomnianego karabinu domagało się wielu zawodników. Miło więc widzieć, że deweloperzy z Valve wsłuchują się w głos społeczności i implementują zmiany, które są po prostu oczekiwane dla polepszenia samej rozgrywki.

Zmiany na mapach

Nowa aktualizacja wprowadziła całkiem sporo zmian na mapach turniejowych. O wszystkich możecie przeczytać na oficjalnym blogu gry we właściwym komunikacie. My z kolei postaramy się opowiedzieć o tych najistotniejszych poprawkach i modyfikacjach.

Na najnowszym nabytku CS:GO, czyli mapie Ancient pojawiła się dodatkowa osłona w okolicach filaru na bombsite B. Jedno z wyjść w kierunku bombsite’u A zostało z kolei zablokowane. Usunięto również stos skrzynek na wyjściu z "Jaskini".

Plansza Inferno doczekała się, zwiększenia rozprzestrzenia wybuchu bomby. Tutaj wartość obrażeń zmieniono z 500 na 620. Na Vertigo usunięto pozycję przy samym narożniku mapy. Na mapie Cache usunięto exploit.

Najlepsze tematy