Reklama

Reklama

Boombl4 poza składem Natus Vincere. Nietypowe powody wykluczenia zawodnika

​Plotki o niepewnej przyszłości Kirilla "Boombl4" Mikhailova okazały się być właściwe. Ukraińska organizacja Natus Vincere poinformowała o odsunięciu 23-letniego zawodnika ze składu swojej dywizji w grze Counter-Strike: Global Offensive. Wśród powodów decyzji wymienia się kontekst wojenny i polityczny.

"Boombl4" w barwach tej organizacji występował od 2019 roku i właśnie pod tą banderą święcił swoje największe triumfy, takie jak zwycięstwo w turnieju najwyższej rangi pod koniec ubiegłego roku (PGL Sztokholm 2021) i mistrzostwo Intel Grand Slam. O personalnych zmianach w Na’Vi mówiło się już od dłuższego czasu, jeszcze przed rozpoczęciem turnieju PGL Major Antwerp 2022.

Wieść o zerwaniu współpracy między organizacją a zawodnikiem gruchnęła w sobotni wieczór. Dowiedzieliśmy się, że decyzja ta nie jest związana z dyspozycją drużyny, jak i formą samego Rosjanina.

Reklama

W jednym z wywiadów właściciel drużyny Natus Vincere podkreślił, że nie zamierza współpracować z ludźmi mieszkającymi i płacącymi podatki w Rosji. Ściśle związane jest to oczywiście ze składem Na’Vi, który budowany jest na fundamencie graczy pochodzących z Rosji i Ukrainy.

Najczęściej powtarzającym się w kuluarach powodem zwolnienia Mikhailova nie jest sam fakt bycia Rosjaninem, a poniekąd utożsamiania się z działaniami politycznymi i wojennymi realizowanymi przez ten kraj na terenie Ukrainy.

Nie jest również żadną tajemnicą, że życiowa partnerka 23-latka wyrażała otwarte poparcie dla Rosji w trwającym konflikcie zbrojnym za naszą wschodnią granicą.

Najlepsze tematy

Reklama