Komfort ma znaczenie: jak wybrać fotel dla gracza?

Doświadczasz bólu pleców lub szyi po kilku godzinach spędzonych przed komputerem bądź konsolą? Może to być rezultat niewłaściwie dobranego fotela. Najwięksi fani gier często zanurzają się w wirtualnych światach na całe dnie lub noce, są więc szczególnie narażeni na ten problem. Dobry fotel gamingowy może skutecznie zapobiec tego rodzaju dolegliwościom. No ale właśnie: dobry, czyli jaki?

Na gamingowym fotelu nie warto oszczędzać - zwłaszcza jeśli przed komputerem lub konsolą spędzamy długie godziny. Fotel nie jest bowiem jedynie luksusowym dodatkiem, a inwestycją na lata: w nasz komfort i zdrowie, ale też w wydajność podczas przedłużających się gamingowych sesji. A najlepsze gry potrafią dziś wciągnąć tak bardzo, że trudno się od nich oderwać. Tym bardziej że dziś do wyboru mamy o wiele więcej opcji do wyboru niż przed laty: konsole Xbox Series X, Playstation 5 czy coraz to wydajniejsze laptopy.

To nie to (granie), co kiedyś

Dlaczego granie jest obecnie bardziej wciągające niż dawniej? Za przykład posłużyć może konsola XBOX SERIES X z napędem - 1TB. To możliwość zabawy w jakości 4K (natywnej, a nie scalowanej), 120 klatkach na sekundę i z włączonym ray tracingiem, czyli technice, pozwalającej na odwzorowanie i symulowanie fizycznego zachowania światła w grach.

Jeśli dodamy do tego kompatybilność wsteczną i łatwy dostęp do bogatej biblioteki gier (Game Pass), otrzymamy szansę na zabawę przez długie godziny - za przystępną cenę. Natomiast dobry fotel gamingowy to gwarancja, iż będzie to zabawa komfortowa. Kluczowe cechy, których szukamy? Ergonomiczny projekt, liczne regulacje oraz wysokiej jakości materiały.

Fotel gamingowy: niezbędny element "jaskini gracza"

Fotele gamingowe najlepiej kupować w sklepach stacjonarnych. Dlaczego? Ponieważ mamy wówczas szansę, by na nich usiąść i samodzielnie sprawdzić, czy pasują one do naszej sylwetki. Pod uwagę warto wziąć jego wymiary oraz opcje regulacji. Prawidłowa pozycja to taka, kiedy stopami dotykamy podłogi, uda układają się równolegle do podłogi, a plecy pozostają wyprostowane.

Jeśli udało nam się znaleźć wygodną pozycję, czas na dokładniejsze przyjrzenie się zastosowanym materiałom. Osoby spędzające dużo czasu na graniu muszą mieć pewność, że ich fotele wytrzymają intensywną eksploatację. Obicie w dużej mierze decyduje o tym, jak długo nam posłużą. W tym zakresie opcji jest wiele: m.in. skóra naturalna, siatka oraz tkanina. Najtrwalszym materiałem pozostaje skóra. Nie mniej ważny pozostaje stelaż, który powinien być wykonany z metalu.

Szukasz fotela gamingowego? Zacznij od rankingu

Ranking foteli gamingowych przygotowali eksperci z sieci sklepów RTV Euro AGD. "Najlepsze fotele gamingowe zwiększają twój sukces w grze" - czytamy we wstępie. I rzeczywiście, kilka znajdujących się na liście zestawienia modeli (Corsair T3 Rus, Genesis Trit 500 RGB, Diablo Chairs X-Horn 2.0 Normal Size) łączy jedno: rozbudowana możliwość konfiguracji. W praktyce oznacza to, iż niezależnie od podjętej decyzji, wybrany egzemplarz łatwo dopasujemy do naszej sylwetki i potrzeb.

Czym jeszcze wyróżniają się poszczególne modele? Fotel CORSAIR T3 RUSH Ciemny Szary to przede wszystkim atrakcyjny stosunek jakości do ceny i skutecznie odprowadzająca ciepło tapicerka. Genesis Trit 500 RGB - ponad 300 trybów podświetlenia i sterowanie za pomocą pilota. Diablo Chairs X-Horn 2.0 Normal Size - odporna na przetarcia ekoskóra HDS i przykuwający wzrok design.

Najlepsze przedmioty i gadżety dla graczy, jak gamingowe laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki czy biurka, powinny cechować się nie tylko efektownym i drapieżnym wyglądem (fani gier kochają tego rodzaju stylistykę!), ale również komfortem użytkowania.

Nie inaczej jest w przypadku foteli, gdzie wygoda staje się istotna w takim samym stopniu, jak wciągają rozgrywka, piękna grafika, zajmująca fabuła czy towarzysząca zabawie frajda. Niewłaściwie dobrany fotel nawet najbardziej emocjonującą sesję szybko zamieni w katorgę, a zamiast pokonywać kolejnych wirtualnych przeciwników, będziemy walczyć z bólem pleców i szyi.

 

Artykuł sponsorowany

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy