Reklama

Polski streamer podpisał kontrakt z Kickiem. To były zawodowy gracz LoL’a

Kick.com to zdecydowanie największa konkurencja dla Twitcha na rynku platform do streamowania gier wideo oraz wielu innych różnych aktywności. Amerykańska witryna coraz mocniej "podgryza" swoją konkurencję. Teraz ogłoszono zakontraktowanie jednego z czołowych polskich streamerów.

Kick rozrasta się regularnie

Platforma do streamowania Kick.com w ostatnich miesiącach przeprowadziła istną ofensywę transferową na światowym rynku. Do transmisji na stronie twórcy zaprosili takich twórców, jak m.in.: Amouranth, xQc, a wcześniej podobnej migracji dokonał kontrowersyjny influencer - Adin Ross. Wśród gwiazd Kicka znajduje się też arcymistrz szachowy Amerykanin Hikaru Nakamura. Serwis należący do kasyna Stake.com rozwija się zatem w bardzo szybkim tempie.

Reklama

Włodarze Kicka zainteresowali się również polskimi twórcami. Amerykanie podpisali lukratywne umowy m.in. z Ewroonem oraz Merghanim. Są to twórcy, którzy na Twitchu regularnie gromadzili kilkutysięczną publikę, stając się czołowymi polskimi streamerami. Kick ma ambicje do tego, by prześcignąć Twitcha w popularności. Przyciąga do tego chociażby podział zarobków z twórcami, który wynosi 95 procent do 5 na korzyść streamera.

Jest to dużo korzystniejszy układ niż z Twitchem. Ponadto na Kicku panuje bardziej liberalny regulamin, przez co twórca może sobie pozwolić na więcej. Teraz kolejna ważna postać polskiego Twitcha podpisała umowę z Kick.com. To były zawodowy gracz League of Legends.

Gwiazda polskiego Twitcha przechodzi do konkurencji

Mowa o Arturze "Rybson" Gębiczu. Byłym profesjonalnym zawodniku League of Legends. Podczas swojej kilkuletniej kariery grał m.in. dla PRIDE, Illuminar Gaming czy Piast Gliwice Esports. Ostatnim zespołem był mix Wina Krzycha, z którego odszedł w lipcu 2023 roku i od tego momentu stał się streamerem na pełen etat.

Jego statystyki na Twitchu mogą zrobić duże wrażenie. Kanał Gębicza obserwuje ponad 334 tysiące użytkowników, co plasuje go w czołówce polskich streamerów. Ponadto 23-latek może pochwalić się średnią liczbą na poziomie 2700 widzów w ostatnim miesiącu na jego kanale. 15 maja ogłosił, że od najbliższego czwartku (16 maja) będzie streamował także na nowopowstałym kanale na Kick.com.

Taki ruch nie może nikogo dziwić. Wspomniane wyżej wyniki Rybsona sprawiają, że zainteresowanie ze strony Kicka było czymś naturalnym. Warto jednak dodać, że podobnie jak w przypadku Ewroona oraz Merghaniego, umowa Rybsona nie jest na wyłączność. Oznacza to, że twórca będzie pokazywał się zarówno na Twitchu, jak i na Kicku.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Kick
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy