Reklama

Reklama

24. sezon ESL Mistrzostw Polski w CS:GO w nowej, odświeżonej formule

Polski oddział ESL Gaming zapowiedział 24. sezon ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Podobnie jak w jesiennej edycji turnieju w 2021 roku, pula nagród, o którą zawalczą finaliści wyniesie 100 000 PLN.

Nadchodząca edycja turnieju wprowadza też ważne zmiany, przede wszystkim w formacie rozgrywek. W 24. sezonie ESL Mistrzostw Polski o mistrzostwo zawalczy nie 10, a aż 12 zespołów, które zostaną podzielone na 2 grupy, w których każda drużyna zmierzy się z rywalami dwukrotnie w formacie BO1.

W poprzedniej edycji ESL Mistrzostw Polski zwyciężyła drużyna Wisła All in! Games Kraków, tym samym zgarniając znaczącą część z puli nagród oraz zapewniając sobie miejsce w prestiżowym turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022, który odbędzie się już między 15 a 27 lutego.

Reklama

W nadchodzącym sezonie również jest o co walczyć. Stawką jest nie tylko nagroda pieniężna, ale też tytuł ESL Mistrzów Polski, który da zwycięzcy możliwość udziału w turnieju ESL Pro League Conference Stage. ESL Mistrzostwa Polski to jedyny turniej w kraju, który daje zawodnikom tak znaczące możliwości rozwoju i uczestnictwa w rozgrywkach międzynarodowych.

Eliminacje do wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski rozpoczną się już 5 lutego. Składały się będą z dwóch rund otwartych kwalifikacji, a następnie rozgrywek zamkniętych, z których wyłonione zostaną zespoły, które dołączą do fazy zasadniczej turnieju. Do części otwartej kwalifikacji mogą się zapisać zespoły o dowolnym poziomie umiejętności - w tej kwestii turniej nie ma żadnych ograniczeń.

Pierwsze trzy kolejki fazy zasadniczej zostaną rozegrane w studiu ESL Polska w Katowicach w trakcie Intel Extreme Masters Katowice 2022 - 22, 23 oraz 24 lutego. To inicjatywa, która podejmowana jest po raz pierwszy w historii w Polsce, gdzie inauguracja ligi esportowej na tym poziomie odbędzie się offline. Wszystkie mecze pierwszych trzech kolejek ESL Mistrzostw Polski transmitowane będą na platformie Twitch, na kanale esl_csgo_pl w godzinach 13:00 - 20:30. Kolejne spotkania rundy zasadniczej będą rozgrywane online w poniedziałki i czwartki od 7 marca.

Planowany harmonogram 24. sezonu ESL Mistrzostw Polski wygląda następująco:

Kwalifikacje otwarte:

  • 5-6 lutego
  • 9-10 lutego

Kwalifikacje zamknięte:

  • 12-13 lutego

Faza zasadnicza:

  • 22 lutego - 14 kwietnia

Ćwierćfinały:

  • 19 kwietnia

Półfinały:

  • 23 kwietnia

Finał:

  • 24 kwietnia
Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy