Reklama

Reklama

Chiński rząd uderza w giganta z branży gier wideo

​Międzynarodowa korporacja - Tencent znalazła się w potrzasku. Chińskie władze zdecydowały się wprowadzić kolejne restrykcje wobec giganta z branży gier wideo i technologii.

Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnej w Chinach nałożyło na Tencent zakaz aktualizowania swoich istniejących do tej pory aplikacji oraz uruchamiania i wprowadzania nowości na rynek. Jak podaje South China Morning Post, wszystko to w ramach tzw. "tymczasowych czynności administracyjnych".

Warto dodać, że Tencent Holdings to prawdziwy gigant w branży gier. Przedsiębiorstwo z docelową siedzibą w Shenzhen posiada udziały między innymi w: Riot Games, Miniclip i Epic Games. Wszystkie wymienione marki znaczą w tej branży bardzo wiele. To właśnie z ich inicjatywy powstał np. Valorant, Fortnite czy League of Legends. To tylko kilka przykładów, które tak naprawdę można w tym przypadku mnożyć.

Reklama

Zawieszenie wdrażania i uruchamiania nowych aplikacji ma potrwać do końca roku, a obecnie sprawami administracyjnymi zajmują się podmioty regulacyjne.

Nie jest niczym odkrywczym, że od kilku miesięcy, chińskie władze wdrażają kompleksowy program regulacji dużych podmiotów branży technologicznej w Państwie Środka. Ma to na celu polepszenie nadzoru nad rodzimymi korporacjami, szczególnie jeśli chodzi o demoralizowanie młodszych generacji poprzez wirtualną rozrywkę.

Jak podało BBC, akcje Tencent Holdings pod koniec minionego tygodnia spadły o 3%. Co przyniesie najbliższa przyszłość? Czy na tym zakończą się kolejne bariery i restrykcje wprowadzane i kierowane przeciwko chińskim korporacjom?

Najlepsze tematy

Reklama