CS:GO - Natus Vincere wygrywa BLAST Premier Fall Final 2021!

​Drużyna Natus Vincere zwyciężyła w turnieju BLAST Premier Fall Final 2021. Rosyjsko-ukraińska formacja pokonała w wielkim finale francuskie Vitality. Wcześniej jednak doszło do finału dolnej drabinki.

Vitality - Astralis

W finale drabinki przegranych turnieju w Kopenhadze zagrali przedstawiciele gospodarzy - Astralis przeciwko francuskiemu Vitality. Jednak tylko na Nuke’u Duńczycy potrafili urwać mapę swoim rywalom. Zwyciężyli 16:12 i na tym był koniec wojaży gospodarzy. Na Inferno jedynie pierwsza połowa była wyrównana. W dalszych fragmentach zdecydowanie lepsi byli gracze Vitality i tym samym doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Na decydującej lokacji - Mirage Francuzi mieli wszystko pod kontrolą. Efektem tego był okazały triumf 16:7. Tym samym Vitality awansowało do wielkiego finału. Rywalem było znajdujące się w znakomitej dyspozycji Natus Vincere.

Vitality - Astralis 2:1

Natus Vincere - Vitality

Wielkim faworytem byli gracze z Rosji i Ukrainy reprezentujący Natus Vincere. To oni od samego początku wiedli prym na Mirage. Zaczynali po stronie antyterrorystów i prowadzili na półmetku 9:6. W drugiej połowie Vitality próbowało odrobić straty, ale jednak uległo do dwunastu. Na wielkie wyróżnienie zasługiwał "S1mple" - zdobywca aż 36 fragów i bohater Na’Vi.

Przedstawiciele kraju znad Sekwany na Inferno zdominowali nieoczekiwanie swoich przeciwników. Mapa bez większej historii zakończyła się rezultatem 16:6. Natus Vincere jednak błyskawicznie otrząsnęli się i znów nie pozostawili złudzeń, że to oni są lepszą formacją w wielkim finale. Na Mirage pokonali Vitality 16:7 i tym samym rozstrzygnęli cały turniej na swoją korzyść.

Zdecydowanie największą gwiazdą spotkania finałowego był wspomniany wcześniej "s1mple". Ukrainiec zdobył łącznie 76 fragów przy 46 śmierciach. Taki bilans w wielkim finale pokazuje skalę talentu i formy 24-letniego gracza.

Natus Vincere - Vitality 2:1