ESEA Premier S29: Polskie formacje skończyły fazę grupową

Czwartek przyniósł ostatnie mecze polskich formacji w pierwszej fazie ESEA Premier Season 29 Europe. Dwie drużyny wciąż będą rywalizować w rozgrywkach.

Dla Kinguin ostatnim grupowym starciem były derby z Virtus.pro, o którym przeczytacie tutaj. Zanim doszło jednak do pojedynku dwóch polskich ekip, „Pingwiny” zmierzyły się z Fragsters. Drużyny solidarnie wygrały połowy wynikiem 8:7, co sprawiło, że o losach spotkania zdecydowała dogrywka. W niej lepsi okazali się mistrzowie Polski.

Kinguin – Fragsters 19:15 – dust2

Po spotkaniu z podopiecznymi Mariusza „Loorda” Cybulskiego „VP” stanęło naprzeciw ALTERNATE aTTaX. Spotkanie od początku szło po myśli polskich zawodników, gdyż osiągnęli oni wysoką przewagę. Międzynarodowa formacja nie potrafiła przeciwstawić się oponentowi, ostatecznie kończąc potyczkę z dwoma punktami na koncie.

Virtus.pro – ALTERNATE aTTaX 16:2 – nuke

Źle zmagania w 29. sezonie ESEA Premier zakończył PACT. Kacper „darko” Ściera i spółka rywalizowali z EURONICS, które w pierwszej połowie znacząco zbliżyło się do zwycięstwa (12:3). W drugiej części pojedynku wicemistrzowie Polski starali się zrobić „comeback”, lecz jedynie zmniejszyli oni rozmiary porażki.

PACT – EURONICS 10:16 – inferno

Bilans Polaków w ESEA Premier:

• Kinguin: 12:4
  • Virtus.pro: 11:5
  • PACT: 5:11

Zarówno Kinguin, jak i Virtus.pro awansowały do fazy play-off zmagań, dalej licząc się w grze o awans do ESL Pro League. PACT natomiast czeka na mecze innych zespołów, które zdecydują czy drużyna bezpośrednio spadnie z ligi, czy będzie rywalizować w relegacjach.

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: Kinguin | virtus.pro | PACT | esea premier season 29 europe