Reklama

Reklama

Neymar będzie transmitował na platformie Facebook Gaming

​Neymar Jr. jeszcze silniej akcentuje swoją obecność w branży gier i esportu. Tym razem, gwiazda futbolu łączy siły z platformą streamerską - Facebook Gaming.

Nie jest rzeczą odkrywczą, że piłkarz Paris Saint-Germain to wielki entuzjasta gier wideo i sportu elektronicznego. Dość powiedzieć, że do tej pory Brazylijczyk regularnie transmitował na konkurencyjnej platformie - Twitch.tv, której właścicielem jest gigant - Amazon.

To właśnie tam Neymar Jr. zgromadził ponad 1,8 milionów obserwujących fanów, którzy śledzili jego zmagania pozasportowe. Najdroższy piłkarz w historii futbolu nie krył się ze wsparciem FURIA Esports - brazylijskiej drużyny, która ma na swoim koncie kilka sporych sukcesów w grze Counter-Strike: Global Offensive. Ponadto, napastnik posiada własną skórkę ze swoim wizerunkiem w Fortnite.

Reklama

Wraz z dniem 16 grudnia, gwiazdor kończy swój etap streamerski na Twitchu, by zacząć kolejny. Tym razem na platformie Facebook Gaming. Pierwsza i debiutancka transmisja "w nowym przytułku" odbędzie się 17 grudnia o godzinie 20:00 czasu polskiego.

"Jesteśmy podekscytowani, że możemy przywitać Neymara Jr.Facebook Gaming, gdzie może w sposób globalny połączyć się ze swoimi fanami poprzez gry. Podobnie jak piłka nożna, gry łączą ludzi ponad granicami i językami. Nasze podejście do wspierania twórców jest jedną z tych elementów, które sprawiają, że Facebook Gaming jest wyjątkowy" - stwierdził William Pimenta, przedstawiciel platformy streamerskiej, na której po raz pierwszy zagości brazylijska gwiazda futbolu.

Najlepsze tematy

Reklama